Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Ülke genelinde eş zamanlı kampanya
Kuyumcuzade Bulvarı üzerinde bulunan Uzunmustafa Ortaokulu önünde yapılan eylem ile Trafik polisi ve jandarma eşliğinde araçlar durdurularak sürücülere projenin önemini anlatan broşür dağıtıldı.
Gündem 7.2.2019 - 13:19:29

Karayolları Trafik Kanununun 74’üncü maddesinde yapılan değişiklikle; “sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar” hükmü getirildi.

Bu düzenleme ile artık araç sürücüleri, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş; kavşak giriş ve çıkışlarında, yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar.

Trafik kazalarında her yıl yaklaşık 1700 yayayı kaybettiğimiz düşünüldüğünde mevzuatta getirilen bu yeni düzenlemenin geniş kitlelere duyurulması amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik” yılı ilan edildi ve ülke genelinde farkındalık faaliyetleri yapılması için yıl boyu devam edecek bir kampanya yapılması kararlaştırıldı.

Bu kapsamda; İçişleri Bakanlığı’mızın talimatıyla hayata geçirilen ve 81 ilde eş zamanlı olarak “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla yapılan eylemler Düzce’de Vali Dr. Zülkif Dağlı, il protokolü ve öğrencilerin katılımıyla uygulandı.

Kuyumcuzade Bulvarı üzerinde bulunan Uzunmustafa Ortaokulu önünde yapılan eylem ile Trafik polisi ve jandarma eşliğinde araçlar durdurularak sürücülere projenin önemini anlatan broşür dağıtıldı.

81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen uygulamaya değinen Vali Dr. Zülkif Dağlı ; “Değerli arkadaşlar, şu saat itibariyle 81 ilimizin tamamında Yaya Öncelikli Trafik Uygulaması başlıyor. Biz de ilimizde 7 ilçemizle birlikte 414 personelimiz ve 143 noktamızda bu uygulamamızı şu saat itibariyle başlattık. Vatandaşlarımızdan bu konuda beklentimiz daha duyarlı olmaları, hassas olmaları ve yayalara öncelik vermeleri. İnşallah ülkemizde olduğu gibi ilimizde de bunu önemli şekilde uygulamaya başlıyoruz ve bundan sonra da ilimizde bu duyarlılığı oluşturacağız. Vatandaşlarımızdan isteğimiz şudur; mutlaka bu projeye riayet etsinler, buna uysunlar. Çünkü biz hem sürücüyüz, aynı zamanda da hepimiz birer yayayız da. Bu manada çocuklarımızın güvenliği için vatandaşlarımızın güvenliği için yaya öncelikli trafik uygulamasına önem versinler. Tüm vatandaşlarımızdan beklentimiz çağrımız budur” ifadelerinde bulundu.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8