Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin Köseer Yazdı...
Gündem 13.2.2019 - 10:42:13

Gazetemiz Düzce Postası'nda yazarlığa başlayan Mehmet Şimşek adlı arkadaşımı önce tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.

Mehmet Şimşek, Düzcelilere çok büyük hatırlatmalarda bulunuyor. Düzce'nin geçmiş tarihini resimleri ve yazıları ile birlikte sizlere sunuyor.

Düzce'nin geçmişini unutmak mümkün değil, Bazıları için diyorum, arkadaşımız Mehmet Şimşek, bunlara hitaben sayfasında Düzce'nin tarihini bizlere hatırlatıyor.

Nereden nereye geldiğimizi ispatlarcasına, kimlerin varken yok olduğuna, geçmiş tarihimizi gözler önüne sermeye çalışıyor.

Şimşek'in yayınlamaya ve hatırlatmaya çalıştığı tarihimizi be de ilgi ile takip ediyorum. Bu yüzden Mehmet arkadaşımı kutluyor, tarihimizi bizlere yaşatmaya, hatırlatmaya çalıştığı için teşekkür ediyorum.

                    Dolar Düştü Fiyatlar Düşmedi

Herkesin bildiği gibi Türkiye'de Dolar felaketi yaşandı. Resmen kriz yaratıldı. Dolar yükseldi, yükseldi ve yükseldikçe yükseldi.

Piyasalarda ekonomik kriz yaşandı. Dolar ile çalışanlar, dolar üzerinden kira ödeyenler, dolar üzerinden alışveriş yapanlar iflasın eşiğine geldiler. Çekler, senetler ödenmedi, kredi çekenler ödeyemedi, icralık olanların sayısı arttı.

Kısacası piyasalar allak bullak oldu. Pazaryeri'ndeki fiyatlar, manavlardaki fiyatlar, marketlerdeki fiyatlar birbirini tutmadı. Krizi fırsat bilen binlerce esnaf, satışa sundukları ürünlerine zam yaptı. Dolarla çalışmayanlar dahi doları bahane ederek fiyatlarını yükselttiler. Yani buna resmen soygunculuk mu diyelim, fırsatçılık mı diyelim, ne diyelim bilemedik.

Kriz devam ederken, fiyatlar yükselirken, zamlar peşpeşe gelirken, bir de yılbaşı gelmesin mi? Bu sefer yılbaşı zamları geldi. Fiyatlar beş iken on oluverdi.

Zaman geçtikçe, günler geçtikçe dolar düşmeye başladı. Dolar şimdi  eski halini alırken, yapılan zamlar düşmedi. Her marketin fiyatları birbirini tutmuyor. Pazaryeri, manav ve marketlerde fiyatlar farklı farklı uygulanıyor.

Bunların dışında mobilya, giyim, beyaz eşya, vs. vs. ürünleri saymıyorum. Bunlarda da fiyat düşüşü yaşanmadı. Yani dolar düştü, fiyatlar düşmedi.

Voleyi vuran vurdu. Batan battı, iflas eden etti. Böylece kriz kimilerine yaradı, kimilerini eritti gitti. Şu anda dükkan, daire, ev, araba fiyatları düşüte olmasına rağmen, alım gücü yok.

Bu arada mülk sahipleri kiralara acımasız zamlar yaptı. Bir çok esnaf kepenk kapatmak zorunda kaldı. Bu kriz meselesini fırsata çevirenler oldu.  Malı olanlar bile yok dedi. Malımı ne kadar çok bekletirsem, dolar ne kadar çok artarsa, benim malımda üçten beşe katlar dedi.

Kurban olduğum Allah herkesin kalbine göre versin.   Şu ölümlü dünyada kendinden başka kimseyi düşünmeyenlere Allah fırsat vermesin.

Bayram namazlarında, cuma namazlarında müslüman kesilen, kriz olduğu zaman vahşileşen kullarından bizi kurtar Allahım...  Allahım bizi iyi amellerimizle yanına kabul et. Sana sığınıyor, sana yalvarıyor, kendimizi sana teslim ediyoruz.

Allahım  yabancı yatırımcılara, gözü kapalı olanlara, zam yapanlara, fırsatçılara bizi teslim etme, bizleri doğru yoldan ayırma, adımız hakkında kötü konuşturma Allahım...

Esenkalın...

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8