Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Çocuk Acil Servisi Yenilendi
Düzce Üniversitesi Hastanesinin yenilenen çocuk acil servisi törenle hizmete açıldı.
Sağlık 15.2.2019 - 17:54:43

Sağlıkta kalite çıtasını her geçen gün artıran ve hizmetlerini genişleten Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi, bünyesindeki yenilenen Çocuk Acil Servisi’nin açılışını törenle gerçekleştirdi. Açılış törenine; Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Semih Korkut, Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, davetli konuklar, öğretim elemanları, sağlık çalışanları ve basın mensupları katıldı.

Tören programı, İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Furat Akdemir tarafından yapılan dua ve sonrasında protokol üyelerinin açılış kurdelesini kesmesiyle başladı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Cahit Temizkan, geleceğin teminatı olan çocukların acil servis hizmetlerindeki sorunlarının çözümünün önemine dikkat çekti. Üniversite Hastanesi’nde gözle görülür gelişmeler yaşandığını söyleyen Ramazan Cahit Temizkan, Çocuk Acil Servisinin oluşturulmasında başta Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Üniversite Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay olmak üzere destek olanlara teşekkür etti.

Programda konuşan Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kenan Kocabay, Tıp Fakültesi’nin kuruluş yıllarında dekanlık görevi yürüttüğünü söyleyerek, Tıp Fakültesi ve Hastanenin geçmişten bugüne büyük aşama kaydettiğini ifade etti. Acil Servisleri topluma açılan kapı şeklinde nitelendiren Prof. Dr. Kenan Kocabay, yenilenen Çocuk Acil Servisin daha geniş ve ferah bir ortamda sağlık hizmeti vereceğini belirterek sözlerini sonlandırdı.

Üniversite Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay yaptığı konuşmada; çocuk ve yetişkin acil servisin bir arada olmasının kimi sıkıntıları beraberinde getirdiğine işaret ederek, yetişkin acil servisi gözden geçirerek ve yenileyerek çocukların doğasına uygun hale getirdiklerini söyledi. Çocuk acil servisinin açılmasında Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın desteği ve hastane çalışanlarının büyük özverisi bulunduğunun altını çizen Prof. Dr. Balbay, hastalara daha nezih bir ortamda sağlık hizmeti sunacaklarını dile getirdi. Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, acil servisin oluşturulmasında büyük katkısı olan Toyota Plaza Genel Müdürü Nuri Hızel’e teşekkür ederek konuşmasını noktaladı.

Programda DÜ Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından Toyota Plaza Genel Müdürü Nuri Hızel’e katkıları için plaket takdim edildi.

Törende konuşan Rektör Çakar, daha önce çocuk ve yetişkin acil servisin birlikte hizmet verdiğini ifade ederek, mevcut alanın yenilenerek çocuk acil servisine dönüştürüldüğünü belirtti. Acil servislerin şehre açılan ilk kapı olduğu değerlendirmesinde bulunan Çakar, bu alanlarda davranış, ilgi, yaklaşım ve dokunuşun çok önemli olduğunu vurguladı. Yeni acil servisin açılışının, bu sağlık hizmetine verdikleri değeri gösterdiğini dillendiren Rektör, Düzceli hayırseverlerin de böyle merkezlere destek olmasının önemine değindi.

Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Semih Korkut konuşmasına, 6 yıl ihtisas yaptığı Düzce Üniversitesi’nde bulunduğu için mutlu olduğunu belirterek başladı. Dünyanın birçok noktasındaki Türk vatandaşlarını sağlığına kavuşturmak için uçakla Türkiye’ye getirdiklerini ifade eden Dr. Semih Korkut, bunu hiçbir ücret almadan yaptıklarını söyledi. Şu ana kadar 42 bin hastayı uçakla taşıdıklarını dile getiren Korkut, bunun büyük bir rakam olduğunu sözlerine ekledi. Sağlıkta hızlı aşamalar kaydettiklerine dikkat çeken Dr. Semih Korkut, yetişkin ve çocuk acil servislerinin ayrı olmasının çocuklardaki travmayı engellediği bilgisini paylaştı.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce Üniversitesi’nin başarılarını yakından takip ettiklerini ve bu başarılarla gururlandıklarını ifade etti. Bu merkezin Düzce’ye kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Ümit Yılmaz, Çocuk Acil Servisinin hayırlı olmasını temenni etti.

Açılış töreni, protokol üyelerinin yenilenen Çocuk Acil Servisi’ni ziyaret etmesiyle son buldu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8