Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
İYİ Parti Düzce Kongresine İtiraz
İYİ Parti Düzce İl Teşkilatı’nın kurucularından ve Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevini yapan Aydın Dursun, 14 Şubat’ta çok az üyenin haberdar edilerek şeffaflıktan uzak yapılan seçimli kongresinde tüzük hükümlerine uyulmadığını ifade etti.
Siyaset 16.2.2019 - 14:04:09

Dursun, bu durum karşısında Seçim Kuruluna İYİ Parti Düzce İl Kongresinin iptali, ayrıca mahkemeye de tedbir konulması ve yasal işlem başlatılması için dilekçe verdiğini dile getirdi.

Partinin çilesini çekmiş biri olarak milyonların umudu olarak ortaya çıkan İYİ Parti’ye bu durumun yakışmadığını belirten Aydın Dursun, Düzce Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimliğine verdiği dilekçede şu ifadeleri kullandı: “İYİ Parti Düzce İl Teşkilatının kurucu üyesi ve halen aktif üyesiyim. 14 Şubat 2019 akşamı yerel basından İyi Parti Düzce İl Teşkilatının seçimli kongresinin yapıldığını öğrenmiş bulunmaktayım. Parti üyeleri ile yaptığım görüşmeler sonucu, siyasi partiler kanunu ve İyi parti tüzüğünde belirtilen seçimlerin usul ve esaslarının yerine getirilmeden kongrenin yapıldığı anlaşılmıştır.

Buna göre;

1- İl kongresinde oy kullanacak delegelerin tespiti için önce ilçe kongrelerinin yapılması gerekirken hiçbir ilçede kongre yapılmamıştır. Delege tespitinde tüzük esaslarına uyulmamıştır.

2- Tüzüğümüze göre parti üye sayısı 400’ü geçmesi halinde, önce mahalle ve köylerde delege tespiti yapılması gerekirken, Merkez ilçenin aktif üye sayısı bu rakamı aşmış olmasına rağmen delege tespiti yapılmadan kongre yapılmıştır.

3- Tüzüğümüzün 30. maddesine göre; ‘İl ve ilçe kongreleri yine en az 15 gün öncesinden gündemi de ihtiva edecek şekilde mahalli bir gazetede veya gazetelerde ilan edilir. İl ve ilçe başkanları kongreye yüksek oranda katılımı sağlamak amacı ile gerekli sözlü ve yazılı duyuruda bulunmakla yetkili ve görevlidir. Kongrenin yeri, tarihi ve saati; telefon, e-Posta veya kısa mesaj servisi (SMS) yöntemlerinden en az biri aracıyla da delege ve kayıtlı üyelere bildirir. Yapılan ilan ve bildirimlerde, ilk toplantıda yeterli çoğunluk sağlanamaz ise ikinci toplantının yeri, günü ve saati de belirtilir.’ denilmektedir. Parti üyeleri ile yaptığım görüşmelerde listede yer alan ve yakın çevresi haricinde hiçbir üye ye çağrı yapılmadan kongre yapılmıştır.

4- Divan heyeti Tüzükteki usul ve esasları yerine getirmeden kongreyi yapmışlardır. Yukarıdaki hususlar dikkate alındığında 14 Şubat 2019 günü yapılan Düzce İYİ Parti olağan üstü il kongresinin iptal edilmesi gerekmekte olup, bu duruma sebep olanlar hakkında da yasal işlem başlatılmasını, tedbir talebimizin uygulanmasını arz ve talep ederim.”

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8