Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Bisikleti Seçim Aracı Oldu
Düzce'de Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hasan Kalkan, her gün iş yerine gittiği bisikletin arkasına yaptığı römorkun üzerine pankartlarını asarak kendini tanıtmaya çalışıyor.
Siyaset 20.2.2019 - 15:45:04

Türkiye'de coğrafi yapısı nedeniyle bisiklet kullanımının yaygın olduğu illerin başında gelen Düzce'de Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hasan Kalkan, hem bisiklet kullanımına dikkati çekmek hem de maddi anlamda tasarruf sağlamak amacıyla seçim çalışmalarını bisikletiyle sürdürüyor.

Kentte esnaflık yapan Kalkan, hiçbir siyasi partiye başvuru yapmadan yerel seçimlerde Düzce Belediye Başkanlığına bağımsız aday oldu.

Her gün işine bisikletiyle gidip gelen Kalkan, seçim çalışmalarında kullanacağı araçların yakıtları ve kiralarının fiyatlarını öğrenince, hem bisiklet kullanımına dikkati çekmek hem de tasarruf amacıyla bisikletinin arkasına 2,5 metrelik ek platform yaparak sokaklarda kendisini tanıtmaya çalışıyor.

Kalkan'ın bu çalışmasını ilginç karşılayan bazı vatandaşlar, renkli kişilik ile fotoğraf çektirip sosyal medya hesaplarından Kalkan'ın desteklenmesi gerektiğini çevrelerine duyuruyor.

Hasan Kalkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Düzce Belediyesine hiçbir siyasi bağlantısı olmadan başkan adayı olduğunu söyledi.

 

“OTOBÜSLER KADAR DA ETKİLİ BİR REKLAM”

 

Belediye Başkan adayı olmanın ciddi bir maddi güç gerektirdiğine değinen Kalkan, “Aslına bizi buraya iten maddi imkansızlıklar oldu. Yani seçim otobüsü giydirip de günlük 500-bin lira yakıt parası veremeyeceğimiz için kendi bisikletimiz vardı, hazırda römorkumuz da vardı. Üzerine böyle bir aparat yaparak kendimizi bu şekilde tanıtmayı seçtik. Doğaya ve ülke ekonomisine hiçbir zararımız yok. Hem otobüsler kadar da etkili bir reklam” şeklinde konuştu.

Bir bağımsız adayın seçim otobüsüne günde bin lira vermesinin zor olduğunu anlatan Kalkan, ilkokuldan beri bisiklet kullandığını, Düzce'de en uzak mesafeye bisikletle 20 dakikada gidebildiğini dile getirdi.

Kalkan, iş yerinden günün belli saatlerinde ayrılarak bisikletiyle seçim çalışması yürüttüğünü ve en az 5-6 kilometre yol kat ettiğini anlatarak, şöyle devam etti: “Çalışmalarımı gezerek bu şekilde yapıyorum. Vatandaşımız da bizi sahiplendi. Beni gördükleri zaman bir evlat, bir kardeş, ağabey gibi görüyorlar çünkü onlar da benim gayretimi görüyorlar. Çabamı görüyorlar. Buna kayıtsız kalmıyorlar. Nereye gitsem insanları fotoğraf çektirmek istiyor yani sahiplendiler bizi sağ olsunlar.” (AA)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Tanımam etmem seçimi kazanabileceğini de düşünmüyorum ancak Helal olsun! Milletin parasıyla reklam yapanlar yiyip içenlere haram olsun
m - 20.2.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%44,44

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8