Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Kaliteli insan göçünü çekmek istiyorum
Düzce’nin 4 bin nüfuslu beldesi Boğaziçi’nde 5 yıldır belediye başkanlığı yapan ve önümüzdeki dönem için AK Parti’den yine aday gösterilen İbrahim Ercan, görev süresi içinde yaptığı çalışmaları anlattı, önümüzdeki 5 yıllık hedeflerini açıkladı.
Siyaset 22.3.2019 - 11:37:25

Öncelikle kaliteli insan göçünü çekmek istediğini ifade eden Başkan Ercan, projelerini de bu çerçevede şekillendirdiğini dile getirdi.

Düşük bir bütçeye sahip, taşınmazları bulunmayan bir belediyede, hizmet üretmenin zor olduğunu ifade eden Ercan, kısıtlı imkanlara rağmen önemli hizmetlere imza attıklarını kaydetti. Başkan Ercan, 5 yılda yaptığı çalışmaları şöyle sıraladı:

-Belediyemiz bünyesine 1 adet cenaze aracı, 1 adet cenaze yıkama aracı, 1 adet ambulans,  1 adet pikap, 1 adet vidanjör, 2 adet damperli kamyon, 1 adet panelvan otomobil (zabıta aracı), 1 adet otobüs, 1 adet station wagon otomobil, 1 adet Mercedes Marka Minibüs ve 1 adet itfaiye aracı dönemimizde kazandırılmıştır.

-Beldemizde 7bin 000 metre uzunluğunda içme suyu iç şebeke yenileme çalışmaları yapılmıştır. Yaklaşık 5 km uzunluğunda çeşitli ebatlarda beton büz döşenerek kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışması yapılmıştır. Beldemiz Yazlık Mahallesinde Çakır deresi üzerinde menfez çalışması yapılmış, devamında 1000’lik yaklaşık 350 mt çelik boru döşenmiştir. 1000 metre civarında çalışmamız programa alınmıştır. Bu program dâhilinde 500 mt civarında ilave boru temini yapılmıştır. Ayrıca girişimlerimiz sonucu İlbank’tan çeşitli ebatlarda 19.000 mt su borusu, İSKİ’den 600 mt uzunluğunda 1000’lik çelik boru temin edilerek, 34 tır aracı ile İstanbul’dan nakliyesi yapılarak Belediyemize kazandırılmıştır. Yine geçtiğimiz günlerde İSKİ’den 3 km alanda alt yapı çalışmalarında kullanılmak üzere 60’lık ve 80’lik boru talebinde bulunulmuştur.

-Çayırtarla mahallemizde 150 mt,,   Ballar mahallemizde 100 mt,, Şekerpınar  mahallemizde 120 mt., Yazlık Mahallemizde 500 mt. , TOKİ Bağlantı yolunda 400 mt uzunluğunda PERDE ve taş duvar, Yeşilköy Kurbantepe Mesire alınında 100 mt uzunluk 3 mt yükseklikte istinat duvarı, aynı alanda 110 mt taş duvar yapılmıştır.

- Kurbantepe Mezarlık alanının ağaç avlu ile çevrili 850 mt lik dış çevresinin perde duvarla yenilenmesi için yaklaşık 350 mt lik kısmı tamamlanmış olup, çalışmalar devam etmektedir. Böylece mezarlık alanı koruma altına alınmış olacaktır.

-Yeşilköy ve Şekerpınar Mahallesi Çocuk parklarının çevresine perde duvarlar yapılmıştır.

-Kapalı Pazar yeri ve park alanın etrafına 150 mt uzunluğunda 3 mt yüksekliğinde olmak üzere; toplam 2500 metre uzunluğunda 6000 m2 duvar yapılmıştır.

-3 bin 18 m2 arsa üzerinde bulunan 600 m2’lik kapalı alanda bulunan garaj ve tamirhane binamıza 2015 yılında 250 m2 daha ilave bina yaparak 850 m2’ye çıkardık.

-Düğün salonu ve çevre düzenleme yapım işine 09 Şubat 2018 Cuma günü saat 14.30’da temel atma töreni ile başlanmış olup, şu ana kadar da yapım işinin yüzde 85’i tamamlanmıştır.

-Beldemiz Yazlık Mahallesi’nde sentetik çim yüzeyli futbol sahası, soyunma odaları, 250 kişi kapasiteli tribün ve tel örgü sistemi yapılacaktır. İşin ödenek ve ihale işlemleri tamamlanıp müteahhitte yer teslimi yapılarak yapım işine geçilmiştir. Ardından proje aşamasında olan rekreasyon alanı çalışmalarına başlanacaktır.

-Beldemiz 600 m2 Kapalı Pazar Yeri Yapımı işi tamamlanarak projemiz halkımıza hizmet vermeye başlamıştır.

-Ayrıca pazaryeri meydan projesi içerisinde oturma alanları, kamelya, içme suyu çeşmesi, mescit, wc ve çocuk oyun grubunun bulunduğu çok amaçlı parkımız yakın tarihte halkımızın hizmetine sunulacaktır.

-1 adet aile çay bahçesi ve 4 ayrı Mahallemizde çocuk oyun parkı ve spor aktivite grubu kurulmuştur. Çocuk parklarının etrafı duvarla çevrilerek, zemine kauçuk kaplama yapılmış ve ailelerin de oturup vakit geçirebileceği kamelyalar kurulmuştur.

-Düğün salonu için 3 bin 923 m2, kapalı pazaryeri yapımı için 2 bin 548 m2, TOKİ alanı için 13 bin 600 m2, park alanı ve yol için bin 993 m2, çocuk parkı için 761 m2 olmak üzere toplam 22 bin 825 m2 kamulaştırma işlemi yapılarak, tapu devir işlemleri tamamlanmıştır.

-Dönemimizde 37 bin m2 kilitli parke taşı, 30 bin m2 sıcak asfalt uygulaması yapılmıştır. Yollarımızın 2 km’lik kısmı stabilizedir. Bu stabilize yollarımıza parke taşı yapılması programımızdadır. Yeni imar yolları ve alternatif yollar açılması için alt yapı çalışmaları devam etmekte olup, bu yıl içerisinde yaklaşık 2 bin metre imar yolu açılmıştır. 

- Belediye kavşağına orta göbek ve refüjlere çiçeklendirme ve düzenleme çalışması yapıldı. Beldemiz yol kenarları, mezarlıklar 1.000 adet çam fidanı ve 500 adet akasya fidanı çeşitleri ile ağaçlandırılmıştır.

-Beldemizin en büyük sorunlarından biri olan kamyon ve tırların park sorununu gidermek için tır ve kamyon parkı yapılarak faaliyete geçirildi.

-Beldemiz Yazlık Mahallesi 113. Sokakta yaklaşık 850 metre güzergahtaki enerji hatları yer altına alınmış olup, bu yolun uzantısı olan Yazlık-Yeşilköy Mahalleleri arasında bulunan enerji hatlarının yer altına alınmasını, hali hazırdaki direklerin üzerlerinde bulunan mevcut armatürlerin ise yeni dikilecek galvaniz elektrik direklerine aktarılarak sokak aydınlatmaları sağlanmıştır.

-Beldemiz Dokuzpınar Mahallesi 403. Sokak, Gülle Mevkiinde bulunan yaylalıkta 57 hane kaydı olup, bu bölgemizdeki hanelerin elektrik mağduriyetlerinin ivedilikle giderilmesi sağlanmıştır.

-Beldemiz genelinde; enerji hatlarındaki yetersizlikten dolayı meydana gelen faz düşüklüğü nedeniyle hanelerde bulunan elektronik eşyaların sık sık arıza yapması sebebiyle mevcut trafoların revize edilerek yenilenmesi hususlarında Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığına yaptığımız talepler olumlu karşılanmıştır.

 

DEVAM EDEN VE PLANLANAN ÇALIŞMALAR

 

-Kurbantepe mesire alanı ile Dokuzpınar Tabiat Parkı alanlarını yapmak için hazırlanan proje çalışmalarımız tamamlanmıştır. 

-Beldemize TOKİ tarafından yapılmakta olan 102 adet konut ve 1 adet dükkânlı ticaret merkezi (TOKİ) uygulama çalışmamızın hak sahipleri ve daireleri belirlendi. İnşaat aşaması tamamlanan ve çevre düzenlemesi de tamamlanmak üzere olan konutlarımız çok yakın tarihte hak sahiplerine teslim edilecektir.

-13 Kasım 2017 tarihinden itibaren Beldemize doğalgaz akışı sağlanmaya başlamıştır. Yüzde 90 oranında tamamlanmış olan çalışmalarımız devam etmektedir.

-Yazlık Mahallesi İbrahimoğlu (TOKİ Kavşağı) ile Futbol Sahası Sapağına döner kavşak yapılması için yaptığımız müracaat Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü tarafından değerlendirmeye alınmış ve akabinde gerekli fizibilite çalışmaları yapılarak Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü tarafından ihalesi tamamlanmıştır.

-Beldemiz boyunca uzanan Düzce Merkez Boğaziçi Yazlık ve Gülle Derelerinin ıslahı için DSİ 55. Bölge Müdürlüğüne yaptığımız müracaat kabul edilmiş olup, 2017 yılı Yatırım Programı ve Uygulama Planına alınarak, 24 milyon TL bedelle Yazlık Deresi; 4405 metre, Gülle Deresi 602 metre taşkın koruma kapsamında ıslah edilmek üzere SUPEK Firması tarafından yapılan proje onay aşamasındadır.

-Beldemizde imar planı bulunmayan Dokuzpınar, Ballar ve Çayırtarla Mahallelerinin ilave imar planı İLBANK tarafından hazırlanmış olup, Mekânsal Planlama Daire Başkanlığında onay aşamasındadır. İmar Planımıza istinaden hazırlanacak olan kanalizasyon, yağmursuyu ve içme suyu projemiz yine İLBANK tarafından uygulamaya alınacaktır.   

 

YENİ DÖNEMDE YAPILMASI HEDEFLENEN PROJELER

 

-Boğazkent Yeni Yaşam Alanı

-Aile Sağlığı Merkezi

-Spor Kompleksi Projesi

-Yeşilköy Kavşak Projesi

-Rekreasyon Alanı Projeleri

-Mesire Alanı-Millet Bahçesi

-Kültür Merkezi Projesi

-Üst Yapı Asfalt Çalışmaları

-Kadın Sosyal Yaşam Merkezi

-Millet Kıraathanesi

-Dere Islahı Projeleri

-Park Alanları Projesi

-Boğazkent İbadet Alanı Projesi

-Boğazkent Okul Projesi

-Bisiklet ve Yürüyüş Yolu

-Altyapı Projeleri

-Külliye Projesi

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Demek ki çok datlı geldi Boğaziçi güzelim doğayı öyle bozmuş ki beş yıl daha verin de iyice berbat edeyim, doğanın vejetasyonunu florasını berbat edeyim demek istiyor. Boğaziçinin enfes suları vardır. Suların da içine edelim demek istiyor. Galiba daha önce ismayıl diye biri mi ne var dı dilerim boğaziçi insanları uyanır da güzeim yemşeşil zümrüt yeşili vadilerin bozulmasına fırsat vermezler. Düzcenin oksijen depolarını tahrip ettirmezler.
Dümdüz köylü rifat - 23.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,40

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8