Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Başkan olursam müsade etmem
Düzce’de üretim yapan bir fabrikada, sendikalı oldukları gerekçesiyle işten çıkartıldıkları iddia edilen 67 işçi önce Anıtpark’ta, ardından da fabrika önünde eylem yaptı.
Siyaset 22.3.2019 - 13:02:17

Kristal-İş Sendikası Genel Başkanı Bilal Çetintaş ile Vatan Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı Fethi Sönmez de İşçilerin eylemine destek verdi.

Fethi Sönmez, “Sayın başkan ve işçi arkadaşlar, partim ve şahsım yirmi dört saat emrinizdeyiz. Mücadeleniz mücadelemizdir. Türkiye’nin bir üretim seferberliğine başlaması gerektiği şartlarda işçi çıkarmayı hele böyle yasadışı uygulamayı kabul etmiyoruz. Biz en başından bu yana Düzce’deki işverenlerden iki temel istekte bulunduk. Çevreyi kirletmeyin. Düzce köle pazarı değildir. İşçilerin, kardeşlerimizin yasal haklarına saygılı olun. Bunlara uymazsanız burada durmayın dedik. Sanayicimiz üretsin, kazansın ancak böyle olmaz, işçisiz olmaz. Başkan olursam keyfi işçi atılmasına müsaade etmem” dedi.

Kristal-İş Sendikası Genel Başkanı Çetintaş ise yaptığı konuşmada, “Bugüne kadar sırf sendikalı oldukları için 60 işçi, geçen hafta da 7 işçi işten atıldı. İşçi üç çeyrek olan ekmeğine bir çeyrek daha eklemek için, evine huzur içinde gidebilmek için sendikalı oldu. İşveren bu sendikaya üye olmayın şuna olun diyemez. Sendikadan istifaya zorlayamaz. Bu suçtur ve çeşitli hapis cezaları var. Sendikalı olmak anayasal bir haktır. Biz yasal mücadelemizi sürdüreceğiz. Zaten yetkili sendikayız” dedi.

Kristal-İş Sendikası Düzce Temsilcisi Kayhan Akpınar ise konuşmasında, “Biz Yargıtay’dan onaylı yetkili sendikayız. İşveren halen daha içeride çalışan sendikalı arkadaşlara baskı yapıyor. Tehditle istifaya zorluyor. İşten atıyor. Savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Sonuna kadar mücadele edeceğiz, sonunda işçi kazanacak” dedi.

İşçilerin eylemine Vatan Partisi Belediye Başkan Adayı Fethi Sönmez’in yanı sıra MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Erdoğan Bıyık da katılarak destek verdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8