Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
18.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Savunma sanayiinde lider ve deneyimliyiz
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası'nda SSTEK Savunma Sanayi Teknolojileri A.Ş Genel Müdürü Mustafa Gürsoy, Grupas Danışmanlık Firmasından Erol Özden, Murat Turhan ve İlhami Ok'un konuşmacı olarak katıldıkları Savunma Sanayi Teşvikleri Çalıştayı tamamlandı.
Gündem 17.4.2019 - 18:21:48

Çalıştaya Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Yönetim Kurulu Üyeleri, çok sayıda Düzce TSO Üyesi katılım sağladı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Savunma Sanayisinin önemine işaret ederek; “Bildiğiniz üzere ülkelerin en önemli bütçe kalemlerinden birini Savunma Sanayi teşkil ediyor. Ekonomisini güçlü kılmak isteyen ülkeler yerli savunma sanayisine ağırlık vererek bu alandaki dışa bağımlılığı en az seviyede tutmaya çalışıyor.  Milli ekonomilerin ayakta durabilmesinin önemli aşamalarından biri de milli teknoloji ve savunma sanayisinin gelişmesidir. Bu anlamda; Ülkemizin yerli ve milli savunma sanayi teknolojilerine her geçen gün daha fazla yatırım yapılarak bu alanda büyümeye yönelmesi, ülkemizin daha güçlü temellere sahip olmasına olanak sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

 

“NİTELİKLİ İŞGÜCÜNDE AVANTAJLIYIZ”

Savunma Sanayi konusunda Düzce'nin lider illerden biri olduğunu belirten Şahin, “Düzce’nin coğrafi avantajlarının yanında bir de Savunma Sanayi sektöründeki deneyimi de göz ardı edilemez durumdadır. İlimiz, uzun yıllardan bu yana çeşitli alanlarda sektör lideri firmalara ev sahipliği yapmakta, bu sayede de ciddi oranda nitelikli işgücüne sahip durumdadır. Düzce’nin Savunma Sanayi alanında pilot bölge ilan edilmesini bekliyor, bu konuda sesimizi her platformda duyurmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

ATIL YATIRIMLAR YERİNE AR-GE YATIRIMI

Tuncay Şahin'in ardından çalıştayın ilk konuşmacısı SSTEK Savunma Sanayi Teknolojileri A.Ş Genel Müdürü Mustafa Gürsoy kürsüye çıktı.

Türkiye'de askeri ürün üretimi anlamında zaten belli başlı firmaların olduğunu, ihtiyaçların bu firmalardan tedarik edilebildiğini söyleyen Gürsoy, SSTEK'in kurulmasının amacının bu ürünleri geliştirmek, tek elden üretimini yaptırmak ve gerekirse bunu ticari hale dönüştürmek olduğunu ifade etti.

Gürsoy, atıl yatırımlar yapılmasından çok, mevcut ekosistemin değerlendirilerek tedarikçi firmalara üretim yaptırmanın hem global bir yaklaşım olduğunu hem de devletin yatırım masraflarından ziyade Ar-Ge'ye yönelmesini sağladığını da sözlerine ekledi.

Mustafa Gürsoy'un sunumunun ardından Grupas Danışmanlık Firmasından Erol Özden, Murat Turhan ve İlhami Ok, sırasıyla Üretimdeki Kayıplar, Aile Şirketlerinin Kurumsallaşması ile Finansal Performansın Analizi ve Geliştirmesi konularında katılımcılara bilgiler aktardılar.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8