Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin Köseer Yazdı...
Köşe Yazıları 18.4.2019 - 10:22:42

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ilk icraatını açıkladı. Özlü, adam gibi iki adamı başkan yardımcılığına getirdi.

Düzce’nin sevdiği ve değer verdiği Gösterişli ile Kasapoğlu’nun başkan yardımcılığına getirilmesi isabetli ve doğru bir karar olarak ifade edildi.

HÜDAVER GÖSTERİŞLİ

Düzce Belediye Başkan Yardımcılığına getirilen Hüdaver Gösterişli’yi yıllar öncesinden tanırım. Belediyecilik anlamında yabancı değildir. Daha önce görüşmelerimiz olmuştur.

Gösterişli’nin 1952 doğumlu olduğunu tahmin ediyorum. Gösterişli, 9 ya da 10 yıl meclis üyeliği yaptı. Eski belediye başkanı Ruhi Kurnaz döneminde başarılı işlere imza attı. Gösterişli’nin bir çok dernek, vakıf, yardım kuruluşlarında çalıştığını, görev yaptığını biliyorum.

Gösterişli, Ruhi Kurnaz döneminde başkan vekilliği yapmış bir isimdir. Kısacası Gösterişli, tecrübeli, işi bilen, belediyecilik yapmış, Düzce’ye yabancı olmayan, her yeri karış karış bilen bir kişidir.

Depremden bu yana kendisi ile arada bir denk gelirdik. Selamlaşır ya da el sallayarak geçişirdik.

Gösterişli yıllardır çizgisini hiç bozmadı. Cana yakın, mütevazi, efendi, çalışkan, çocukla çocuk, adamla adam olan bir kişiliğe sahiptir. Bugüne kadar Gösterişli hakkında en ufak bir kötü laf duymadım. Kendisini sevdiren, güleryüzlü olan Gösterişli’nin tekrar göreve getirilmesi isabetli bir karardır.

Hüdaver Gösterişli’nin Düzce’yi yakından tanıdığını, kimin ne olduğunu, kimin ne yaptığını, kimin ne yapacağını bilen bir kişiliğe sahip olduğunu unutmayınız.

Gösterişli boş adam değil. Sizin ne niyetle, ne düşünceyle, ne yapmaya çalışacağınızı çözen bir kişiliği var. Bunu bilmenizi istedim.

Sayın Gösterişli’ye yeni görevinde başarılar dilerken, güler yüzünün hiç durmamasını temenni ederim. Düzce sizden çok şey bekliyor.

CELAL KASAPOĞLU

Düzce Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Celal Kasapoğlu çok ama çok isabetli bir karar oldu.

Kasapoğlu’nun sülalesi de belediyecilik yapmıştır. Celal kardeşimin bu göreve gelmesi beni çok mutlu etmiştir. Yıllardır yazdım çizdim, adayları, başkanları, müdürleri gençlerden seçin dedim, koltukları gençlere bırakın dedim. Olmadı, olmadı, olmadı…

Sonunda Faruk Özlü bu işe el atarak Celal Kasapoğlu’nu başkan yardımcılığına getirerek önünü açtı.

Celal’ı çocukluğundan beri tanırım. Rahmetli babası Namık abi ile meşhur Yığılca kahvesinde okey veya tavla oynardık. Celal çok ama çok aşırı derecede efendi bir çocuktur, dürüsttür, selamsız geçmez. Ben by-pass olduğumda kalkıp evime kadar gelerek, geçmiş olsun dileklerinde bulunmuştur.

Bizim mahalle ve sokağımız Celal’ı çok sever. O ne derse ya da biz ne dersek hemen halledilmeye çalışılır.

Celal çok aşırı derecede dürüsttür. MHP’den aday gösterilmeyince üzülmüştü. Sahneye Faruk Özlü çıktı. Celal’ın çok sevildiğini biliyordu. Onu transfer ederek önünü ve yolunu açtı.

Celal çalışmayı çok seviyor, hizmet etmeyi çok seviyor. Celal baktı ki bu iş olmayacak hemen AKP’ye geçti. Çünkü çocuk çalışmak istiyordu, gençliğinin, yıllarının boşa gitmesini istemiyordu.

Bence Celal en akıllı kararını vererek amacına ulaştı. Bu bizim semtte sevinçle karşılandı.

Şimdi çalışma zamanı, iş zamanı, Düzce’yi uçurmanın zamanı geldi. Celal’ın belediye başkan yardımcısı oldum diye değişeceğini kimse zannetmesin. O bugün neyse yarın aynıdır. Celal’ın  paraya, mala mülke ihtiyacı yok. O Düzce için çalışmak istiyordu, amacına ulaştı. Kendisine bu yolda, bu davada başarılar dilerim.

Celal kardeşim kimseye bakma işine bak. Yolun açık olsun. Sizin bu çalışmalarınızı zamanla bu köşemde yayınlamaya devam edeceğim.

Esen kalın..  

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Hayırlı olsun allah muvaffak etsin
Ümir - 19.4.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%60,33

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8