Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Hem eğlenip, hem doğayı güzelleştirdiler
Düzce'de Sınırları Aşan Gençlik Derneği'nin (YOBBA) projesi kapsamında köy okullarında öğrenim gören 50 öğrenci, kentteki bir tıbbi bitki çiftliğinde hem fidan dikti hemde 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşadı.
Gündem 24.4.2019 - 09:58:02

Proje kapsamında kentteki farklı okullardan tespit edilen 50 öğrenci, sabah saatlerinde evlerinden alınarak Düzce Üniversitesinde (DÜ) yapılan "Geleneksel Tıpta Kalite ve Standardizasyon" çalışmalarına tıbbi bitki üreten çiftliğe getirildi.

Burada dernek gönüllüsü 25 genç ile boyama, resim yaparak eğlenen gençler, çiftlikteki hayvanları sevdi, tıbbi bitki ve meyve fidanı dikimi gerçekleştirerek, diktikleri fidanlara isim verdi.

YOBBA Derneği Başkanı Doğancan Karabudak, dernek olarak yaptıkları proje kapsamında köy okullarında öğretim gören yaklaşık 50 öğrenciye ulaştıklarını ve bu öğrencilerle birlikte hem 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladıklarını hem de meyve fidanı dikerek doğayı güzelleştirdiklerini söyledi.

Dernek faaliyetlerinden bahseden Karabudak, 25 kişilik gönüllü ekipleri ile 23 Nisan coşkusunu burada çocuklara yaşadıklarını belirterek, " 25 gönüllü arkadaşımız ile 50 öğrencimizi buraya getirdik. Boyama ve fidan dikimi faaliyetlerimiz oldu. Öğrencilerimiz ile birlikte oldukça eğlenceli bir gün geçirdik" dedi.

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından hazırlanan, bölgesel kalkınma odaklı proje kapsamında, sağlık ve çevre alanında pilot üniversite seçilen Düzce Üniversitesinde (DÜ) yapılan "Geleneksel Tıpta Kalite ve Standardizasyon" çalışmalarına tıbbi bitki üreten çifttik sahibi Tıbbi Bitki Uzmanı Sevil Gülsoy ise çocukları bu anlamlı günde tarlasında ağırlamaktan mutlu olduğunu söyledi.

Çocuklara sağlıklı yaşamı anlatırken eğlenme fırsatı verdiklerini vurgulayan Gülsoy, "Çocuklarımızla güzel bir gün geçirdik. Eğlendik, farklı oyunlar oynadık. Birlikte yemek yeyip sağlıklı beslenmeyi anlattık ve son olarak meyve fidanları dikerek doğaya katkıda bulunduk" diye konuştu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8