Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
18.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Murat Kumpilov ziyaretler yaptı
Rusya Federasyonu'na bağlı Adıge Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Murat Kumpilov, Düzce Valiliği’ni ziyaret etti.
Gündem 25.4.2019 - 17:58:57

Rusya Federasyonu'na bağlı Adıge Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı Murat Kumpilov, "Biz dostluk ilişkilerine gerçekten önem veriyoruz, şuna inanıyoruz ki iki büyük ülke arasında dostluk kurulmasında halkımız önemli bir rol oynayabilir." dedi.

Kumpilov ve beraberindeki heyet, Düzce Valisi Zülkif Dağlı'yı makamında ziyaret etti.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Kumpilov, Türkiye ile Rusya arasındaki dostluk ilişkileri kapsamında kente geldiklerini bildirdi.

Kendilerine gösterilen ikram ve karşılamalardan dolayı teşekkür eden Kumpilov, şöyle konuştu: “Her insan kendi yurttaşlarıyla ve halkıyla gurur duyar, biz de öyleyiz. Heyetimizde meslektaşlarım var, iş adamları ve akademisyenler var. Biz dostluk ilişkilerine gerçekten önem veriyoruz, şuna inanıyoruz ki iki büyük ülke arasında dostluk kurulmasında halkımız önemli bir rol oynayabilir. Kısa bir süre önce Devlet Başkanımız Vladimir Putin ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yılı Türkiye ile Rusya arasında kültür ve turizm yılı olarak ilan etti.”

Kumpilov, bu kapsamda çeşitli çalışmalar yapılacağını belirterek, “Bu çerçevede bizi birçok etkinlik bekliyor, bu etkinliklerin bir kısmının Düzce'de olabileceğine inanmaktayız. Zaten Düzce Üniversitesi ile bizim üniversitelerimizin bir anlaşması mevcut, buradaki üniversitenin Adıge dili eğitimi veren ilk üniversite olması dolayısıyla da büyük memnuniyet duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Düzce Valisi Dağlı da ziyaretleri için Kumpilov'a teşekkür ederek, Çerkez yemeklerini de içinde barındıran "Düzce Lezzetleri" kitabı ve tablo hediye etti. Kumpilov da Vali Dağlı'ya Çerkez başlığı verdi. 

 

 

DÜZCE BELEDİYESİ'Nİ ZİYARET ETTİ

 

Adıge Cumhurbaşkanı Murat Kumpılov Türkiye ziyareti kapsamında 65. Hükümet Bilim, Sanayi, Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yü ziyaret etti.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Kültür, sanat, siyaset  ve daha birçok alanda tanınmış isimlerin ziyaret ettiği Dr. Faruk Özlü son olarak Türkiye’ye 4 günlük resmi ziyaret gerçekleştiren Adigey Cumhuriyeti heyetini makamında ağırladı. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Başkan Dr. Faruk Özlü, Düzce’nin kardeş şehirler projesindeki başarısına dikkat çekerek “ öncelikle nazik ziyaretiniz için size ve heyetinize teşekkür ediyorum. Bu ilgi alakadan gurur duyduğumu belirtmek isterim. Adıge Cumhuriyeti ile aramızda bir kardeş şehir projesi vardı. Bu projeyi eğer siz de takdir ederseniz, uygun görürseniz, tamamlayabiliriz. Bu gibi projelerin gelecekte iş birliklerine yol açacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Adıge Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Murat Kumpılov da Türkiye ziyareti kapsamında Düzce’ye özellikle gelmek istediğini belirtti ve şehirler arası iş birliğine verdiği öneme vurgu yaparak “sayın başkan kardeş şehir projesi konusunda çok isabet buyurdunuz. Bu konuya Ankara’da da değerli parlamenterlerinizle yaptığımız toplantıda değindik. Bu işi gerçekten bitirmek lazım. Şehirlerarası kardeşlik bağlarının oluşturulmasının bölgesel ve ülkesel kalkınmaya katkıda bulunacağını söyledik. Bizim Halk Vekilleri başkanımız da burada, bu konuda yetkisi var. Gerçekten bu yarım kalmış çalışmayı tamamlayalım. Bugün Sayın Vali ile buluşmamızda da kendisini İstanbul’daki konserimize davet ettik. Sayın Vali ‘Niye Düzce’de de düzenlemediniz’ diye sitem etti. Bize bu yıl içinde Düzce’de mutlaka bir etkinlik düzenlememizi istediğini söyledi. Kendisi bu konuda elinden geleni yapacağını söyledi. Bu da önümüzde çok güzel bir olanak açacaktır. Ayrıca sizi her zaman Rusya Federasyonu olarak Adıge Cumhuriyetinde, başkentimizde misafir etmekten onur duyarız. Böylece sizi de resmi olarak sözlü bir şekilde davet etmiş olayım” dedi. Ziyaret sonunda Başkan Dr. Faruk Özlü Kumpılov  ve heyetine tekrar teşekkür ederek hediyeler verdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8