Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Düzce Postası 69 yaşında
Düzce tarihine bir asra yakın süredir tanıklık eden, Düzce’nin en eski simgesel değerlerinden, basının amiral gemisi Düzce Postası, 69. Yayın hayatına başladı.
Gündem 25.4.2019 - 18:08:35

26 Nisan 1951'de ilk sayısını yayınlayan gazetemiz, büyüğümüz merhum Bedrettin Maradit tarafından kuruldu.

Böylece, Düzce'nin sadece ilk günlük gazetesi değil, ilk kapsamlı matbaası da Düzce Postası ile birlikte faaliyete geçti.

1950 ve 60'lı yıllarda tek tek hurufat harfleriyle dizilen Düzce Postası, daha sonra Düzce'nin ilk kurşun dizgi makinelerinde hazırlanmaya başlandı.

İlerleyen yıllarda, gazetede fotoğrafların yer alması için ilk klişe atölyesi de faaliyete geçirildi.

Bu şeklide çok zor ve meşakkatli süreçlerden geçerek yayınlanan Düzce Postası, teknolojideki gelişmelerin ardından yine Düzce'de bir ilk olan ofset baskı sistemine geçti.

63 yıldır Düzce'deki matbaaların ve gazetelerin öncüsü olan Düzce Postası, mesleki bir okul haline de geldi ve buradan yetişen yüzlerce kişi meslek sahibi olup kendi dallarında ilerlediler.

Eğitimli-tecrübeli yöneticileri ve yayın çizgisi ile Düzce'de basının amiral gemisi olan Düzce Postası, Bolu ve Düzce'nin en eski gazetecilerini bünyesinde barındırıyor. Düzce Postası, her yönü ile sadece Düzce'de değil yurt çapında da takip edilip örnek alınıyor.

64'üncü yayın yılına girişimiz nedeniyle, geçen yıl kaybettiğimiz büyüğümüz Bedrettin Maradit'i bir kez daha rahmetle anıyor ve yeni yaşımızı önceden kutlamaya başlayan değerli dostlarımıza, idari ve mülki erkan ile tüm okuyucularımıza teşekkür ediyoruz. Allah'tan nice yayınlar dileği ile saygılar sunarız.

Düzce Postası

    

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8