Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
18.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Düzce Üniversitesi İspanya'da
Düzce Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Züleyhan Baran, Erasmus+ Değişim Programı kapsamında İspanya'nın Oviedo Üniversitesi'nin Gijon kampüsündeki Ticaret, Turizm ve Sosyal Bilimler Fakültesi’ne Düzce Üniversitesi’ni temsilen bir ziyaret gerçekleştirdi.
Gündem 26.04.2019 - 11:13:48

Öğr. Gör. Dr. Baran’ı Fakülte Dekanı Prof. Dr. Leví Pérez Carcedo ile Dekan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Fakülte Koordinatörü Prof. Dr. Cristina Lopez Duarte karşıladı. Ziyaret esnasında fakültenin sosyal, kültürel ve eğitim donatıları ile akademik çalışmaları hakkında bilgi alan Dr. Baran, ders vermek üzere lisans ve yüksek lisans derslerine konuk öğretim elemanı olarak katılım sağladı.

Ders sonrası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından koordine edilen ve Kalkınma Bakanlığı ile birlikte eşgüdüm halinde yürütülen "Üniversitelerimizin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması" temalı proje çalışması kapsamında, Düzce Üniversitesi’nin 5 pilot üniversiten biri olduğu bilgisi ile Çevre ve Sağlık Alanlarında İhtisaslaşma süreci hakkında bilgiler paylaşan Baran, Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü’nün uygulamaları hakkında da bir sunum gerçekleştirdi.

Öğr. Gör. Dr. Züleyhan Baran; sunum sonrası Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş’ın gerçekleştirdiği ve desteklediği çalışmalar kapsamında ürün geliştirme ve Ar-Ge projeleri ile ilgili Asturias’da ekolojik bal üreten aile şirketi Miel La Puela’ya ve Aitor Vega Quesos süt ürünleri tesislerine ziyaret gerçekleştirdi.

Her iki işletmede uygulanan teknolojiler, üretilen ürünler ve paketleme teknolojileri ile ilgili bilgi ve deneyim elde etme fırsatı yakalayan Dr. Baran, Erasmus+ Ders verme etkinliği ile başlayan, sonrasında Düzce’nin ve Düzce Üniversitesi’nin tanıtımı ile devam eden ve en sonunda da yerel olarak üretim yapan ekolojik bal süt ve süt üretim tesislerine gezi ile sonlanan bu ziyaretin paydaş üniversiteler ile ortak çalışabilme ve karşılıklı destekleme ruhu açısından da çok önemli olduğunu vurguladı. Asturias bölgesinde bulunan küçük işletmelerin aile şirketi şeklinde kurulduğunu ve şuan için bölgelerinde ciddi bir üretim alanına sahip olduklarını belirten Dr. Baran, Düzce’nin doğası, toprağı ve bulunduğu konum göz önüne alındığında bu tarz küçük tesislerin Düzce’de kurulabilmesinin yerel ve milli ekonomimiz açısından da önemine dikkat çekti.

Dr. Baran ziyaretin sonunda hem akademik, hem kültürel, hem de bilgi ve birikim paylaşımı açısından çok verimli geçen ziyaret sürecinde destelerinden dolayı Oviedo Üniversitesi Ticaret, Turizm ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dean Prof. Dr. Leví Pérez Carcedo’ya, Dekan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Fakülte Koordinatörü Prof. Dr. Cristina Lopez Duarte’ye, Asturias’da ekolojik bal üreten aile şirketi Miel La Puela’ya, Aitor Vega Quesos süt ürünleri tesislerine ve de özellikle Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a, Düzce Üniversitesi ve Akçakoca Meslek Yüksekokulu Yönetimine teşekkürlerini iletti. Ziyaret, karşılıklı hediye takdimi ile sona erdi.

 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8