Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
18.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can Şerbetçi Yazdı...
Köşe Yazıları 26.04.2019 - 11:29:06

Düzce Belediyesinde seçim sonrası kadrolar, ekipler belli olunca en acil sorunlara el atılır diye beklemiştim.  Bu acil sıkıntılar derhal masaya yatırılır ve ihtiyaç halinde diğer resmi kurumlardan da destek alınarak kalıcı önlemler- çözümler gerçekleşir diye bekleyen tabi ki bir ben değildim. Halktan da beklenti buydu, halen bekleniyor.

Günlerdir yapılanlara, basınla paylaşılanlara bakıyorum, hepsi tırı-vırı işler. Park yapımı, havuz süslemesi vs. işler. Çok önemi olmayan bu tür işler, bence asıl sorunları kamufle işleri. Belediyeye her gün doktor gelecekmiş. Bize ne kardeşim? Bu iş kurum içi mesele. Asıl mesele olan, dağ gibi ortada duran, vatandaşa psikolojik ve fiziksel olarak doktorluk edecek, sorunlara çare bulacak tedaviniz var mı? 

Şimdi bu danışman doktor, sadece personel sağlığını mı tespit etmiş? Bu danışman doktor, her gün halkın ciğerlerine, kalbine, damarlarına çöken egzoz gazlarını, vatandaşın artık bam teline dayanan ve psikolojisine tavan yaptıran araç ve motosiklet kabusu için bir raporu var mı? ‘Sayın Başkanım, durum bu vaziyette. Gidişat kötü’ demek için bir çalışması var mı?

Gaziantep Caddesi- Spor Sokak motorlu araçlara kapalı, yayalara açık bir alan değil mi? Cedidiye Camisinin önü, yani Belediyenin önü yayalar için değil mi? Spor Sokakta, Gaziantep Caddesinde, yayaların kullanacağı sokaklarda ve kaldırımlarda motosiklet rallileri gibi bir hal varken, sizlerin bu konuda planınız nedir?

İstanbul Caddesini üç-beş motosikletliyle baş edemeyip trafiğe açarak, diz boyu araç kabusuna çevrilmesine; “Görmedik, duymadık, bilmiyoruz” mantığının hakim olduğu noktaya getirip, ortalığı Deve Kuşu Kabare Tiyatrosuna çevirmek işin kolaycılığıdır.

Adamda, plaka yok, belki evrak, ehliyet yok, motoruyla her yerde bas gaza fink atıyor. Her yer motosiklet parkı olmuş. “ Dur” diyecek sorumlu ortalıkta yok.

Burası Düzce’nin tam ortası. Halka ne Spor Sokakta, ne Gaziantep Caddesinde, ne Cedidiye Cami avlusunda, ne alışveriş yapılan, ne yiyecek içecek yerlerinde huzur kalmadı. Bu motosiklet cehenneminden Düzceliyi, Düzce’yi kurtaracak bir acil eylem planınız var mı? Bu sorunu kökten çözecek bir formül, bir proje geliştirdiniz mi?

Çevir kazı yanmasın mantığını Sayın Dursun Ay güzel uyguladı. Siz yeni yönetim de aynı mantıktaymışsınız gibi hallerin ortalıkta gezinmekte olduğunu halkımız da biz de farkındayız.

Bu konuda daha önce göstermelik birkaç uygulamalara da şahit olduk. Bunlar da savsata uygulamalardı. Kalıcı çözüm üretilmedi hiç.

Belediye meydanına hakim olamayan, yasak tabelasına rağmen motosikletlere hakim olamayanlar, başka yerlerde de çuvallarlar bence. “Sen önce Belediyenin önünü temizle de öyle gel” derler adama.

Belediyede zabıta mı yok? Yeni bir sürü kadro alındı zabıtaya. Trafik polisi mi yok?

Düzce Belediyesi olarak en acil iş bu motosiklet cehennemine son vermeniz şart. Sayın Valimizin Başkanlığında İl Trafik Komisyonunun, İl Hıfzıssıhha Kurulunun bir önce, ivedilikle bir araya gelerek, köklü çözüm bulması ve uygulaması  bekleniyor.

Park-bahçe işleri de lazım ama elzem değil ve bu birimin zaten yaz başındaki rutin işlerindendir.

Düzce’nin her yeri can çekişiyor. Cehennem azabı gibi çökmüş motosikletler her yana. Araçlar da kaldırımlarda kök salmış. Peki, bu vatandaşın doktoru nerede?

Doktor var. Sayın Başkanımız Faruk Özlü de bilim adamı ve felsefe doktoru. Danışman da var doktor. Bundan iyi daha ne olabilir?

Kısacası; hastalığın teşhisi belli, tedavi için operasyon lazım.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8