Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
18.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Ne vaat ettiysek onu yapacağız
Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, A Haber kanalı canlı yayınına konuk oldu. Başkan Özlü açıklamalarında seçim süreci ve belediye başkanlığı döneminde yapacağı çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.
Gündem 26.04.2019 - 11:42:59

Başkan Faruk Özlü, AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Şükrü Sert ile birlikte A Haber canlı yayınına konuk oldu.

Seçim süreci ve sonrası hakkında bilgilerin aktarıldığı yayında açıklamalarda bulunan Başkan Özlü, Düzce için yeni bir dönemin başladığının altını çizdi.

 

“SEÇİMLERE TİTİZLİKLE HAZIRLANDIK”

 

Seçim sürecinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler paylaşan Faruk Özlü Düzcelilerin AK Parti’nin kuruluşundan itibaren en büyük destekçisi olduğuna dikkat çekerek, “Düzce 2002 yılından itibaren kurulduğu günden bu yana AK Parti’ye en çok destek veren illerin başında gelir. Düzce bu seçimde de bu geleneği hiç bozmadı, yine AK Partimize en büyük desteği veren illerden birisi oldu. Bu konuda özel gayretlerimiz de oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın Düzce Belediye Başkan adayı olarak benim adımı açıklamasının ardından Aralık ayı başında çalışmalara başladık.  İlk olarak partimize geçmiş dönemde hizmet etmiş, gönül vermiş, emek vermiş eski partilimizi ziyaret ettik. Onlarla beraber hareket etmeye çalıştık. İkincisi parti içi konsolidasyonu çalışmasını tamamladık. Yine bu seçimde sosyal medyaya çok önem verdik. Partimizin geleneklerine uygun bir şekilde listelerimizde kadınlarımıza ve gençlerimize çok yer verdik. Gerçekten Düzce’de belediye meclisi ve il genel meclisine baktığımızda diğer partilerle mukayese ettiğimizde listesinde en fazla genç ve kadın aday olan ve seçilebilir durumda olan tek parti AK Partidir. Dolayısıyla bu başarımızı teşkilatımızla, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla birlikte çalışarak elde ettik. Bugün çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

 

“TÜRKİYE GENELİNDE ÜÇÜNCÜ İL DÜZCE”

 

Seçim sonuçlarının önemli bir istatistiğe işaret ettiğini söyleyen Başkan Özlü açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Belediye meclisinde çoğunluğumuz var. Yine AK Partinin ittifaksız seçime girdiği iller arasında kendisinden sonra ikinci adayla arasındaki en büyük farkı oluşturan üçüncü ildir Düzce. Yani ikinci adayla seçimi kazanan AK Parti adayı arasında en fazla fark atan birinci Adıyaman, ikinci Tokat üçüncü il Düzcedir. Hatta Türkiye’nin batısında birinci, Türkiye genelinde üçüncü ildir. Düzce’de toplamda baktığımızda kazanan Cumhur İttifakıdır. İlçelere baktığımızda aslında karşı ittifaaj giden bir belediyemiz yok. Kendi içimizde aslında kazanan biz olduk.”

 

“BAKANLARIMIZIN DESTEĞİ GÜCÜMÜZE GÜÇ KATTI”

 

Seçim sürecinde Düzce’ye yapılan üst düzey ziyaretler ve Meclis Hükümeti Sisteminin Son Başbakanı Binali Yıldırım’ın Düzce ziyareti hakkında da konuşan Başkan Özlü, “Binali Yıldırım bey, benim Başbakanımdır. Kendisi ile kabinede yaklaşık iki yıl birlikte görev yaptık. Çok sevdiğim parti büyüğümüzdür. Ben aslında kendilerinden bir randevu talep etmiştim. Bu talebime cevaben dün arandığımda özel kalem müdürü biz geliyoruz dedi. Bizim için bir sürpriz oldu, kendisine çok müteşekkirim. Ben çok sevdiğim saydığım, değerli bir büyüğümüzdür. Aslında seçim kampanyası sürecinde değerli bakanlarımız desteğe geldi, bunlar arasında İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Tarım Bakanımız Bekir Pakdemirli, Ulaştırma Bakanımız hepsi bizlere destek oldu. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

“İLK GİRİŞİMLER MALİ DİSİPLİNE”

 

Düzce Belediye Başkanlığı görev süresince yapacağı işlerden de söz eden Başkan Özlü vaatlerin hepsini gerçekleştirmek için çalışacaklarını belirtti ve “Seçim kampanyası sürecinde bir proje kitabı yayınladık. Bu projelerin hepsini hayata geçireceğiz. Ancak ilk olarak yapacağımız mali disiplin tedbirleridir. Mali disiplin tedbirlerindeki temel amacımız şudur; aynı parayla nasıl daha fazla iş yapabiliriz? Diyelim ki 10 liramız var, bununla nasıl 20 liralık iş yapabiliriz? Biz bu amacı taşıyoruz” şeklinde konuştu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8