Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Şelalede şampiyonaya hazırlanıyorlar
Muaythai Milli Takım Antrenörü Muhammet Bişgin, Türkiye'yi Avrupa'da temsil edecek sporcularını haftada iki gün, sıfırın altında 5 derecedeki şelale suyu içerisinde çalıştırarak şampiyonaya hazırlıyor.
Spor 13.05.2019 - 14:00:04

Muaythai Milli Takım Antrenörü Muhammet Bişgin, Türkiye Şampiyonalarında derece elde ederek, Türkiye'yi Avrupa'da temsil edecek sporcularını haftada iki gün, sıfırın altında 5 derecedeki şelale suyu içerisinde çalıştırarak şampiyonaya hazırlıyor.

Uzak Doğu sporlarının felsefesindeki doğa bilincini öğrencilerine aşılamak ve psikolojik olarak sporcularını dinlendirmek isteyen Bişgin, haftada iki gün kentin 500 rakımlı Aydınpınar köyünde bulunan şelaleye getiriyor. Burada sporcularıyla bölgeye gelen vatandaşların arasında ısınma hareketleri yapan Bişgin, daha sonra sporcularını sıfırın altında 5 derece ölçülen şelalenin altına getirerek çalışmasına burada devam ediyor.

Muhammet Bişgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu spor dalının Türkiye'de geliştiğini ve yaygınlaşmaya başladığını söyledi.

Sporun doğasında ve felsefesinde doğaya saygı olduğuna değinen Bişgin, “Doğa sevgisiyle sporcularımızı geliştirmeyi kendimize görev edindik. Birçok projeyle hem sporu sevdirmek hem de gençleri bağımlılık yerine spora davet ettik. Amacımız gençlerin saygılı bireyler olmasını sağlamak” dedi.

Yaklaşık bir ay önce Bitlis'te gerçekleşen Avrupa seçmelerinde sporcularının dereceler elde ettiğini belirten Bişgin, 75 kilo B klasta şampiyon olan Hasan Çetin'in 3 ay sonra Belarus'un başkenti  Minsk'te düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nda milli takım sporcusu olarak ülkeyi temsil edeceğini bildirdi.

 

“BAŞARILI OLACAĞIMIZA YÜREKTEN İNANIYORUZ”

Sporcularını hazırlarken kafalarının sakin ve psikolojik olarak rahat olmasını istediğinin altını çizen Muhammet Bişgin, şöyle konuştu: “Spor salonunda çalışırken ses ve gürültü kendilerini iyi hissettirmiyor. Doğa içerisinde olmaları kendilerini her zaman dingin hissettiriyor. Burada antrenman yaptığımızda sporcunun motivasyonu yükseliyor. Burayı seçmemizde özel bir neden yok ama havası çok temiz, çok güzel bir doğası var. Su sesi ve doğa bizi adeta çıldırtıyor ve antrenman yapmamıza imkan sağlıyor. Bu sayede başarılı olacağımıza yürekten inanıyoruz. Su kar suyu ve yeni eriyor. Şu anki ölçümlerde eksi 5-10 dereceleri görüyor. Sporcularımızda kas oranı oldukça fazla. Antrenman sonrası kan dolaşımı hızlanıyor. Kasta oluşan ödemi atmak için suya giriyoruz. Günde 5 saat antrenmanla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sporcunun bir sonraki günkü antrenmana zinde girebilmesi için bu yöntemle çalışıyoruz. Haftada iki gün buradayız.”

 

“BAYRAĞIMIZI GÖNDERE ÇEKTİRECEĞİZ”

Milli sporcu Hasan Çetin de 6 yıldır sürekli şampiyonalara katıldığını ve 6 Türkiye şampiyonluğunun bulunduğunu söyledi.

Türkiye'de çıktığı hiçbir müsabakada yenilmediğinin altını çizen Hasan Çetin, hocasının öngördüğü şekilde çalıştığını, haftanın belirli günlerinde sabah buraya gelip dağda koştuklarını, daha sonra şelalenin olduğu alanda antrenman yapıp günü soğuk suya girerek tamamladıklarını anlattı.

Vatandaş ve köylülerin kendilerini çok iyi karşıladığı söyleyen Hasan Çetin, şunları kaydetti: “Burada doğada kuş ve su sesi arasında inanılmaz bir motivasyon sağlıyoruz. Su şu anda eksi 5 derecede. Aslında bu soğuklukta olduğunda su donar ama akımı çok yüksek olduğu için donmuyor. Bu suya girip hem kaslarımızı yeniliyor hem de kendimizi rahatlatıyoruz. Üç ay sonra Avrupa Şampiyonası var. Daha önce de bazı turnuvalarda ülkemizi temsil edip bayrağımızı göndere çektirdik. Bunu yeniden yapacağız. Yeniden İstiklal Marşımızı okutup, bayrağımızı göndere çektireceğiz. Ülkemizi bu sporda daha iyi yerlere getirmek için çabamızı vereceğiz.” (AA)

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8