Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Başkan Özlü parklar için net konuştu
Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, makamında ağırladığı Düzce Postası ekibinin sorularını yanıtladı.
Gündem 15.05.2019 - 18:11:37

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, makamında ağırladığı Düzce Postası ekibinin sorularını yanıtladı. Kamuoyunda merak edilen konularla ilgili Düzce Postası ekibine özel açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Faruk Özlü, şunları söyledi:

 

 

MERKEZ PARKI HALİNE GETİRECEĞİZ

-Parklarda hiçbir ticari alan olmayacak. Kornet dondurma ve diğer kafeler de kalkacak. Onlara da tebligat yapıldı. Adnan Noyan’ın kontratında 31 Aralık 2018’de süresi bitmiş, 3 ay geçmiş, hala çıkmıyor. Utanmadan, sıkılmadan mahkemeye gidiyor, yürütmeyi durdurma kararı alıyor. Bowling salonunun sahibi taşınmak için müsaade istedi. O yüzden tabana inmedik. O bölgede hiçbir ticari yapı olmayacak. Anıtpark, İnönü Parkı ve Avni Akyol Parkı’nı birleştirip tek bir park yapacağım. Merkez parkı olacak ve üzerinde hiçbir ticari yapı olmayacak. İnsanlar kafe restoran mı istiyor. Çevresinde zaten var. Üniversitenin peyzaj mimarlığı hocaları ile görüştüm. Proje hazırlayacaklar. Temmuz’un başında üniversitedeki hocalarımız konsept tasarımı bitirecekler. Orayı üzerine basılan çimlerle kaplayacağız. Buradaki ağaçlar da çok değerliymiş. Her ağacın üzerine kimliğini yazacağız. Avni Akyol Parkı yazan büyük tabelayı da kaldıracağız. Orası tamamen yeşil alan olacak.

 

 

BELEDİYE BİNASI YIKILMAYACAK

-Düzce’nin bir sembole ihtiyacı var. Bakanlığım döneminde 71 ile gittim. Buralarda valilik binaları gördüm. Mesela Kastamonu ve Sivas’ta erken Cumhuriyet dönemi veya son Osmanlı dönemi eseri taş binalar var, çok güzel. İstiyorum ki Düzce’ye Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet mimarisini meczeden tarzda sembol bir bina yapalım. Bu da valilik binası olsun. İçerisinde sadece vali ve vali yardımcıları olsun, 3 katlı taş bir bina olsun. Önü de park olsun. Düzce deyince hemen o bina akıllara gelsin. Böyle bir yer yapmak istiyorum. Mimarlara çizdireceğim. Valilik oraya gidince, belediye de valilik binasına taşınsın istiyoruz. Belediye binası yıkılmayacak, yanlış anlaşılıyor. Burası çarşı merkezi. Kiraya verilebilir, iş merkezi yapılabilir, satılabilir. Belediyenin zaten çok borcu var, biraz azaltırız.

 

 

STADYUMU KALDIRIP MİLLET BAHÇESİ YAPACAĞIZ

-Stadyumun olduğu yer 37 dönüm. Orada Milli Eğitim’e ve başka kurumlara ait yerler var. Toplam 50 dönüm. Spor Kompleksi yaptıktan sonra stadyumu oradan kaldıracağız. Orası millet bahçesi olacak. Çevre Bakanlığı millet bahçesi projelerine destek veriyor. Belediyenin parası ile yapmayacağız. Burası Düzce’nin merkezinde. Estetiği, zarafeti olan bir yer olması lazım.

 

 

İLK OLARAK İSTANBUL CADDESİ'Nİ ELE ALACAĞIZ

-İstanbul Ulaşım A.Ş. gelecek. Onlar ulaşım master planı çalışacaklar. İlk olarak İstanbul Caddesi, Kervan kavşağı ve Krempark’ın yanındaki sokak ele alınacak. Trafik ölçümü yapılacak. İstanbul Caddesi için ben şöyle bir şey düşünüyorum. En sağ şeridi park edilebilir bir yer olsun. Park etmeyi caydırmak için fiyatı yüksek tutacağız. Orta şerit durmaksızın akan bir trafik olsun. En sola da bisiklet yolu yapayım. Ben böyle düşünüyorum. Ama buna uzmanların çalışması lazım.

 

 

ESKİ SANAYİNİN KALKMASI LAZIM

-Eski sanayi çarşısı için hak sahipleri ile görüştük. Valilik, TSO ve belediye olarak taleplerini aldık. Önce onların yerlerini yapacağız, daha sonra bunları taşıyacağız. Ardından da yer sahipleri ile görüşeceğiz. Konut alanı mı, ticaret alanı istiyorsunuz diye soracağız. Sanayinin mutlaka taşınması lazım. Ancak en az 2 yıl eski sanayi orada olacak.

Bu belediyede maaş ödeme zorluğu hale gelmiş. Otobüs işletmesi ve mezbaha gibi zarar eden birimleri ıslah edeceğim. Kardan vazgeçtim, en azından zarar etmesin.

Bizim kiralık yerlerimiz var. Onların listesini çıkardım. Bir kısmı güncel değil. Onların üzerine gideceğim. Biz kiramızı alacağız.

 

YÜKSEK KATA KARŞIYIZ

Konuralp’te oturuyorum. Adam her gün bir kat çıkıyor. Hakikaten yazık. Tarihi yerlerde 18-20 kat olmaz. Müteahhitleri çağırdık, konuşuyoruz. Biz yüksek kata karşıyız, yapmayın diyoruz. Artık yapmayalım, yeter. Orada tarihi bölge gelişsin diye yönetim ofisi kuracağım. Ama tarih kalmamış ki Konuralp’te.

Düzce Üniversitesi Peyzaj Mimarisi hocaları ile toplantı yaptık. Ben şunu çok arzu ediyorum. Düzce’nin florasına, dokusuna uygun ağaçlandırma ve çiçeklendirme hususunda hocalarımız çalışsınlar. Parklarda da onlarla beraber çalışacağız.

 

MEYHANELER SOKAĞINI BOŞALTACAĞIZ

Gaziantep Caddesi’ndeki meyhaneler sokağı için bir yer arıyoruz, bulduk sayılır. Onları taşıyacağız.

Çıkmalar konusunda da bayramdan sonra çalışma yapacağız. Hiçbir çıkma olmayacak, müsaade etmeyeceğiz.

İlçe minibüsleri de bayramdan sonra otogardan kalkış yapacak. 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Sayın Başkana allah kolaylık versin.Projeleri hepsi çok güzel.Bu arada Düzceye güzel bir stadyum lazım.Başka ilerdeki statları görünce üzülüyorum .Bizim de güzel bir spor kompleksine ihtiyacımız var.
İ.H.GÜRBÜZ - 16.05.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%57,10

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8