Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Aydın Maradit Yazdı...
Ünlü Düzce'liler 16.05.2019 - 14:12:28

TECRÜBELİ muhabir-yorumcu arkadaşlarımla birlikte yeni Belediye Başkanı Sayın Faruk Özlü ile bir saatlik kısa bir toplantıda bir araya geldik.

Özlü “hayalim” diye anlattığı projeleri hayata geçirmek için attığı adımlardan bahsetti. 

Mesela, Düzce’nin çehresini değiştirecek yeni yeşil alan:   

Önce Şehir stadyumu ve Gençlik Spor Merkezi tesisleri başka yere nakledilecek. Sonra bu ada eski Düzce Lisesi’nin yeriyle birlikte 50 dönümlük büyük bir park haline getirilecek.

İçine de Düzce Vali ve yardımcılarının kullanacağı simgesel mimari değere sahip büyük olmayan iki katlı bir yapı inşa edilecek. Bu yapı Beyaz Saray örneğindeki gibi yeşilin içine oturtulacak. Ve boşalacak şimdiki Valilik binasına Belediye gelecek.

Peki parası?   

Stadyum taşınabilirse park yapımı için Belediye’nin cebinden tek kuruş çıkmayacak. Çünkü parayı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Millet bahçeleri için ayırdığı kaynaktan karşılayacak. 

Ancak bu güzel proje Kalıcı Konutlar bölgesine yapımı planlanan stadyumlu spor kompleksinin gerçekleşmesine bağlı gibi görünüyor. O yeni stadyum ne zaman yapılacak? Spor Kompleksiyle birlikte 300 milyon lira olduğu söylenen böyle bir yatırıma (şu ekonomik sıkıntı ortamında) Hükümet para verir mi?

Bu konuları Özlü’nün kısa sürede aşması gerekecek;  gücünü burada gösterecek.                 

Gelelim merkez parkımızın durumuna;

Anıtpark, Akyol Parkı ve İnönü Parkı birleştirilip bir bütün haline getirilecek.  Aradaki sokak kalkacak. Bu yeşil adada en ufak tek bir ticari yapı olmayacak. Kaldırımdaki büfevari yapılar da kaldırılacak.  Sadece ağaçlarla kaplanacak parkta banktan başka mobilya bulunmayacak. En ufak bir dondurmacı dahi olmayacak.

Çünkü parkın ticari yapılarla işgal edilmesi bundan 40 yıl önce Düzcespor’a yardım adına bir büfe ve dondurmacı açılması ile başlamıştı. Sonrasında adım adım yeşil alanın tamamı ticari alana dönüşmüştü.     

Özlü’nün yapmak istedikleri işler biryandan şehir merkezimize prestij kazandırırken diğer yandan çoluk-çocuk, yaşlı-genç bütün aileleri mutlu edecek kadar önemlidir.   

Öte yandan kentler başkanların aynasıdır. Görev yaptıkları dönemde onların izlerini taşırlar. Kalıcı eserlere damgasını vurarak unutulmaz bir başkan olmak ise hem zor hem de kolaydır. İşini bilen başkanlar büyük işler başarır. 

 

KAFALARDAKİ BİRKAÇ SORUNUN CEVABI  

 

Öte yandan Sayın Özlü, şimdiye kadar parkları kiralık olarak kullanan şahısların sözleşme süreleri bittiği halde bu yerleri boşaltmadıkları için cebren buradaki yapıların kaldırıldığını da açıkladı.

Diğer merak edilen birkaç konuya gelince:   

Şimdiki Belediye binası boşaltıldıktan sonra yıkılmayacak, işyeri olarak veya başka amaçlarla kullanılmak üzere ya satılacak ya da kiraya verilecek.      

Eski Sanayi Çarşısı kentsel dönüşüm şeklinde değil, taşınma şeklinde bulunduğu yerden kaldırılıp yerine yeni ticari alan veya yerleşim alanı kurulacak. Bu projenin başlaması en az 2 yıldan önce gerçekleşmeyecek. 

Konuralp’te yüksek katlı inşaat yapımına “dur” denilecek.

İstanbul Caddesi trafiğe açık kalacak. Yanında bisiklet yolu olacak. Araç parkını caydırmak için tarifesi çok pahalı park metreler konulacak. Tramvay için net bir bilgi ise yok.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Sayın başkanın bastırdıgı secilirsem yapacagım dedigi kitabın sadece 3 sayfası geri kalanlar ne oldu bunları yapacagım diye oy aldı üzgünüm ama benim umudum yok kac ay gectı daha civi cakılmadı ne beklıyoruz günler boş boş gecıyor yazık yine hüzran
Vatandaş - 13.12.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%55,15

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8