Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Agah Altay Yazdı...
Köşe Yazıları 20.05.2019 - 12:05:46

ŞU sıralar millet bahçeleri ve parklar revaçta. Çünkü yeni nesil park kültürüne pek alışkın değil. Büyükler ise eski günlerini özlüyor.

Düzce’nin çiçeği burnunda yeni Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü birkaç gün önce gazetemizin ekibini ağırladı. Yaklaşık bir saatlik bir görüşme gerçekleştirildi. Aslında görüşme sohbet ve tanışma faslında olacakken ortam birden basın toplantısı havasına büründü.

Zira merak edilen o kadar çok konu vardı ki, o kadar keyifli ve olağan gelişti ki her şey... Kamuoyunda bir sürü doğru bilinen yanlışlar tek tek masaya yatırıldı. Birçoğu da aslında bizim değil, sokaktaki vatandaşın sorusuydu.

Öyle ki, İnönü ve Avni Akyol Parkı’ndaki yıkımın halk tarafından desteklenmesi Özlü’ye oldukça güven getirdi. Hatta bir ara buna bağlı olarak Başkan Faruk Özlü’nün belediye binasını da yıkıp yerine millet bahçesi yapacağı şeklindeki haberler çoktan manşetleri süslemişti ve halkın diline dolanmıştı.

Aslında bunu duyduğumda ben de çok şaşırmış ve üzülmüştüm. Eğer bu gerçekleşseydi onca yatırım heba olacaktı. Neyse ki başkan böyle bir durumun söz konusu olmadığının altını çizdi.

Evet, belediye binası şimdiki valilik binasına taşınacak ama bina yıkılmayacak. İşyerlerine tahsis edilecek. Bir nevi iş merkezi olarak kullanılacak. Valilik ise stadyum ve çevresindeki alana yapılacak olan millet bahçesinin içine küçük ölçekli stilize edilmiş bir mimari yapıda hizmet verecek.

Bu yapı sadece vali ve yardımcılarının kullanacağı küçük ölçekte bir hizmet binası şeklinde tasarlanacak.

Ancak tüm bunlar Kalıcı Konutlara yapılması planlanan yeni stadyuma bağlı. Eğer stadyum yapılırsa millet bahçesi tamamen devlet desteğiyle ve hızlı bir şekilde yapılacak. Çünkü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı millet bahçelerine özel olarak ödenek sağlıyor.

Kısaca Düzce parklara adeta doyacak. Hiçbir parkta tek bir ticari satış yapılmayacak.

Ancak bunda vatandaşın desteği çok önemli.

Yazının başında belirttiğimiz gibi “Park kültürü” derkenki kastımız parklarda sadece oturmak değil. Yediğimizi, içtiğimizi uluorta yerlere bırakmamak ve parklarımıza sahip çıkmaktır.

2019 yılında bunları hala konuşmak bile üzücü...

Bu arada geçen sosyal medyada yazdığımız ve paylaşım rekorları kıran tramvay hangarının kaldırılacağının sözünü başkanımızdan aldık.

Peki Başkanım, Rabia Anıtı ne zaman kaldırılacak?

Vallahi ben sormuyorum, vatandaş soruyor!

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8