Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Tanıtım Günleri sona erdi
Düzce Üniversitesi, Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Düzce Rehberlik ve Araştırma Merkezi iş birliğiyle düzenlenen “Düzce Üniversitesi Tanıtım Günleri”, İstiklal Konferans Salonu’nda beş gün süresince gerçekleştirilen oturumların ardından sona erdi.
Eğitim 25.05.2019 - 15:23:37

Program ile Düzce Üniversitesi akademisyenlerini Düzce’de eğitim gören lise öğrencileri ile buluşturmak, öğrencilerin Düzce Üniversitesi imkanlarından haberdar olmasını sağlamak ve öğrencilerin meslek farkındalığını artırmak amaçlandı.

Düzce Üniversitesi akademisyenlerinin Düzceli öğrencilerle bir araya geldiği etkinliğe; Düzce Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesi, Düzce Fen Lisesi, Düzce Borsa İstanbul MTA Lisesi, Düzce Fatih MTA Lisesi, Düzce Adnan Menderes MTA Lisesi, Düzce Yavuz Selim MTA Lisesi, Düzce Mevlana MTA Lisesi, Düzce Zübeyde Hanım MTA Lisesi, Düzce İbn-i Sina MTA Lisesi, Düzce Güzel Sanatlar Lisesi, Düzce Farabi Anadolu Lisesi, Düzce Konuralp Anadolu Lisesi, Düzce Atatürk Anadolu Lisesi ile Düzce 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, Düzce Osman Kuyumcu Anadolu İmam Hatip Lisesi, Düzce Ömer Seyfettin Akdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Düzce Arsal Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri katıldı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, etkinlikte Düzce Üniversitesi öğretim elemanlarının kendi akademik birim ve bölümlerini tanıttığını ifade ederek programın önemine değindi.

Üniversite sınavına az bir zaman kaldığına dikkat çeken Murat Yiğit, lise öğrencilerine vakitlerini iyi değerlendirmeleri ve çok çalışmaları tavsiyesinde bulundu. Her geçen gün yıldızı parlayan Düzce Üniversitesi’nde birçok lisans ve ön lisans programı bulunduğunu belirten Yiğit, Düzceli öğrencilerin Düzce Üniversitesi’ni tercih etmesi durumunda hem ekonomik olarak hem de aile yanında yaşamak gibi avantajları olacağını sözlerine ekledi.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın yeniden rektör atanmasından dolayı kendisini tebrik eden Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, programı organize eden Düzce Rehberlik ve Araştırma Merkezi’ne ve Düzce Üniversitesi akademisyenlerine teşekkür etti.

Oturumlarda; Mühendislik Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Orman Fakültesi, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, İşletme Fakültesi, Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ile Eğitim Fakültesi, Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi akademisyenleri konuk öğrenciler için bilgilendirici sunumlarını gerçekleştirdi.

Düzce Üniversitesi’nin Fakülteleri ve Yüksekokulları bünyesinde yer alan lisans ve yüksek lisans programları, akademisyen kadrosu, eğitim müfredatı, laboratuvar imkanları, staj, sosyal, kültürel ve bilimsel olanaklar gibi birçok konuda faydalı bilgiler paylaşan Düzce Üniversitesi akademisyenleri, konuk öğrencilere eğitim ve kariyer hayatları için yol gösterici açıklamalarda bulundu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8