Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
13.12.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Robotik eserler sergilendi
Düzce'de İl Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan “Düzce Kodluyor” projesinin yıl sonu sergisinde öğrenciler, kodlama ile yaptıkları robotik eserleri tanıttı.
Eğitim 13.06.2019 - 15:32:58

KALICI Konutlar Spor Salonu'nda düzenlenen sergide, kent genelindeki ortaokul ve liselerde uygulanan proje kapsamında eğitim alan ve hayallerini kodlara döken öğrencilerin eserleri sergilendi.

Sergide, kodlama eğitimi alan öğrencilerin tasarladıkları ve günlük hayatta kullanabilecekleri robot, elektronik malzeme ve cep telefonu uygulaması görücüye çıktı.

Sergi alanını gezen Düzce Valisi Zülkif Dağlı, öğrencilerden robotik eserler hakkında bilgi aldı.

Vali Dağlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Düzce Kodluyor” projesinin meyvelerini aldıklarını söyledi. Kent genelinde kodlama alanında birçok çalışma yapılmasının kendilerini mutlu ettiğini aktaran Dağlı, şöyle konuştu: “Gençlerimizin yaptığı ürünleri hep birlikte burada gördük. 2016-2017 yıllarında bir okulumuzda başlayan 'Düzce Kodluyor' projesi, şu an 100 ortaokul ve lisemize yayıldı. Başarıyı yakalayan bu proje gayet güzel şekilde devam ediyor. Bir ilkokulumuzda bu projeyi başlattık, inşallah önümüzdeki yıl ortaokul ve liselerin tamamında, 25-30 ilkokulumuzda eğitim verilmesini planlıyoruz.”

Çocukların kodlama sayesinde çok başarılı projelerle geleceğe uzandığına işaret eden Dağlı, “Ulusal çapta da öğrencilerimiz TÜBİTAK ve TEKNOFEST gibi alanlarda gayet güzel sonuçlar aldı. Burada ürünler sergileniyor, inşallah diğer öğrencilerimize de örnek olur” ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit de birçok okulda kodlama laboratuvarı kurduklarını aktararak, şunları kaydetti: “Bu projeyi ortaokul ve liselerde uyguluyoruz, önümüzdeki yıllarda ilkokullarda da yaygınlaştıracağız. Gerçekten çok özgün çalışmalar var. Projemizin amacı, çocuklarımızın yeni teknolojiyi üretebilme kabiliyetini geliştirebilmek çünkü günümüz ekonomisinin geliştirilmesi açısından önemli konulardan biri yeni bir şeyler üretebilmek.”

Öte yandan sergi kapsamında oluşturulan alanda, bazı öğrencilere de kodlamaya giriş eğitimi verildi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8