Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
14.12.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin Köseer Yazdı...
Köşe Yazıları 17.06.2019 - 10:31:08

MÜBAREK ramazan ayı derken, bayram derken, tatil derken günler, aylar gelip geçiyor. Bu da her geçen gün aleyhimize işliyor.

Eski bayramlar kalmadı. Bayramların yerini tatiller aldı.  Eş, dost, akraba, anne, baba, mezarlık ziyaretleri kalmadı. Acaba bu bayramı nerede geçirsek diye programlar yapıyoruz.

Ziyaret etmediğimiz, edemediğimiz insanlar  gibi bir gün gelecek bizlerde kapı gözetleyeceğiz. Bizi de ziyaret etsinler diye bekleyeceğiz.

Efendim… Bu bayramda Bolu ili ziyaretçi akınına uğradı. Turlar, kafileler, özel araçlar derken binlerce turist Bolu’yu ziyaret etti.

Bu bayram Bolu ili çok iyi reklam yaptı. Bolu bu reklamı nasıl yaptı? Binlerce insanı Bolu’ya nasıl çekti merak ediyorum.

Rakamlara girmeyeceğim. Bolu’ya bayram tatilinde 84 bin 798 tatilci gelmiş. Bu tatilciler yediler, içtiler, barındılar ve parayı bırakıp gittiler.

Bolu’nun en çok ilgi gören ve ziyaret edilen yerleri neresi oldu? Abant, Gölcük Tabiat Parkları, Yedigöller, Göksu, Sünnet Gölü, Sülüklü Gölü, Beşpınarlar, Karagöl Tabiat Parkı ve birkaç yayaları ilgi gördü.

Bolu’yu ziyaret eden ziyaretçi sayısına bakar mısınız? 85 bin kişi az bir rakam değil. Bu sayının ilerleyen yıllarda daha çok artması bekleniyor.

Düzce’ye bu bayram 40 bin 541 kişi geldi. Bu ziyaretçilerin çoğu  Karadeniz’e, Aktaş, Güzeldere,  Samandere ve Aydınpınar şelalelerine geldi. Bu arada Fakıllı Mağarası, Konuralp Müzesi, Yığılca Sarıkaya Mağarası, Rafting, Efteni Gölü vs. yerlere geldi.

Dikkat ediniz, Bolu’ya 85 bin, Düzce’ye 41 bin ziyaretçi gelmiş. Bizim en büyük avantajımız Akçakoca denizidir.

Düzce’nin Bolu’dan daha fazla avantajı var. En büyük avantajımız deniz, rafting, yaylalar, şelaleler ve ormanlarımızdır. Ne yazık ki en az ziyaretçi bize gelmiş.

Bu eksikliğimizi fazla tanıtım yapamamaktan kaynaklandığını zannediyorum. Bizim Turizm Müdürlüğü ne iş yapar? Koskoca yaz geldi hala ses yok. Ne doğa yürüyüşü var, ne bir etkinlik var, ne bir tanıtım var, ne bir festival, var, ne Karadeniz’in tanıtımı var, ne yaylaların, ne şelalelerin, ne müzelerin, ne mağaraların tanıtımı yapılmıyor.

Allah aşkına Bolu 3 tane yeri ile binleri topluyor, biz 10 tane yerimiz var yüzleri zor buluyoruz. Bolu’da deniz yok, rafting yok ama icraatları bizden fazla değil mi arkadaşlar?

Vallahi bizim Turizm Müdürlüğü sessizliğe gömülmüş. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın misali koltuğa gömülüp emekliliği bekliyorlar.

Kardüz yaylasına kayak merkezi yapılmaz diyen sevgili müdürden başka ses seda çıkmadı.

Düzce’nin en büyük şanssızlığı bürokratların fazla duyarsız olmasından kaynaklanıyor. Düzce’nin kaybı bu konuda çok fazla arkadaşlar…

Borç batağındaki Belediye bile etkinlikler düzenlerken, biz turizm açısından hiçbir çalışma yapmıyoruz. Ne bir reklam, ne bir duyuru, ne bir tanıtım, ne bir etkinlik yapmıyoruz.

Turizm tanıtım bürosu bile kapalı iken, yazarımız Harun Can Şerbetçi ve gazetemizin haberi üzerine turizm bürosu açıldı.

Kafayı yiyeceğim, neden bize Bolu kadar turist gelmiyor. Bizim basın kuruluşları kaza oldu, yol trafiğe kapandı, otoban kilitlendi gibi klasik aynı haberleri yapıyorlar. Düzce’nin tanıtımı için haber yapmıyorlar. Bu  şu demektir, Düzce ortada yok.

Şu koca yaz sezonunu boşa geçirmeyelim. Bedava denizimiz var, onu bile değerlendiremiyoruz.

Düzce halkı bile Karasu’ya, Bartın’a, Ereğli’ye kaçıyor. Buna bir anlam veren var mı? Benim ne demek istediğimi anlayanlar anlamıştır.

Ah Düzcem vah Düzcem…

Esenkalın… 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Sayın köseer düzceyi tanıtacak yetkililer uyuyor Düzceli siviltoplum kuruluşları ne yapıyor işletmeciler ne yapıyor sayın özlüdemi bu haberi okumadı düzceyi böylemi temsil edecek ben bu sorular yetkililere sorulmuyor düzce böyle yönetilmez ya çalışacaksın yoksa koltuk işgali yapmayacaksın Keleş gitti sorunlarmı çözüldü düzce aynı düzce zihniyet aynı yerinde say düzce
Fatih kurugöl - 19.06.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,22

oyunu daima akp ye verirseniz olacagi bu...Milletvekili akp, belediye akp, bürökrasi akp..ne bekliyosunuz ki...bunlarin duzcede boyle bir dertleri hicbir zaman olmadi...yanibasinda boluda heryönuyle seni gecer...sende izlersin...
duzceli - 17.06.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%56,96

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8