Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
14.10.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can Şerbetçi yazdı...
Köşe Yazıları 21.06.2019 - 15:46:41

DÜZCE Belediyesi’nin ve Düzcespor’un hali gayet net bir şekilde ayan-beyan ortada. Belediyede borç diz boyu, Düzcespor’da ise durum nerede ise kepenk kapatma noktasında. 

Bugün bu işin başına gelenlerin zerre kadar bu işlerde bir suçu yok, basiretsizlik ve duyarsızlık var. Zira kendi partilerinden olanların vebalini ise soracak vicdanlar lazım.

Düzce Belediyesi’ndeki ekonomik krizin faturasını ise işçisi çekiyor. “Kriz yok, ekonomik disiplin var” demenin acı faturası maalesef işçinin maaşını geç almaktan-eksik almaktan geçti. Hadi Belediyenin gelirleri var, bir planlamayla bu krizden çıkar. Ya Düzcespor ne olacak?

İstifa eden Sayın Orhan Aydın’a sorduk: Bu borcu niye İbra ettiniz? “Bize, 1 milyon 900 bin lira borç var dendi; öyle aldık” cevabını verdi. Yani, Belediye Başkanı Sayın Özlü dahil, sizler bunlar tarafından kandırıldınız demektir. Hem de işin içinde Belediye Başkanı Dursun Ay ve yardımcısı Kulüp Başkanı Özgür Sağlam da var.

O zaman sizi kandıranlar yasal olarak suç işledi. O zaman, gidin suç duyurusunda bulunun. 

Peki, 2 milyon dolar borç dendiğini de mi duymadınız, hey istifa eden yöneticiler! Ben bu köşeden bangır- bangır sordum; bu paralar ne oldu diye? Siz istifa edenler ve geçen yıl iş başında olanlar, niye o günlerde hiç sesiniz çıkmadı?

“Düzcespor ne oldu Başkanım” diye sorduk. Sayın Özlü, “Bu işleri Bayram Ali Kubilay’a ve Celal Kasapoğlu’na bıraktık” yanıtını verdi.  Sonrası bu işte, lastik patladı.

Bence Sayın Özlü’nün ismine güvenip takıma talip oldunuz. Kampanya başlattınız ama fiyasko. Niye fiyasko? Çünkü, Düzcespor işine artık kimse güvenmiyor. Sayın Faruk Darıyerli geçen yılki yardım kampanyasında Pekintaş adına 150 bin lira verdi. Pekintaş firması her zaman Düzcespor’a yardım yapıyor. Peki, geçen yılki 150 bin lira ne oldu?  Paranın Dursun Ay’a verildiği söylendi. Para Düzcespor’a mı harcandı, yoksa Belediyenin diğer borçlarına mı gitti? Arkadaş; her sezon menajer diye geçinenler ve hüsran takımlar sinsilesi yüzünden hiçbir iş adamının ve Düzceli'nin Düzcespor kulübüne güveni kalmadı.

Bence siz, iş adamlarını-firmaları eleştireceğinize 17 yıl Düzcespor’a yönetici olanlardan hesap sorun. Belediye Düzcespor’a sahip çıkmaya zorunlu değilse, iş adamları da değil. Üstelik bu güne kadar Belediye Başkanları ve yardımcıları Düzcespor’u kimseye bırakmadılar. Doğru mu?

İstifa edenler veya etmeyenlere soruyorum: Sizden bir kaç kişiden para çıktı? İçinizden birçoğunun;  yani yöneticiyim diyenlerin birçoğu züğürt. Doğru mu? Parayı verin, Düzcespor’u herkes şampiyon yapar kardeş. Böyle batırmazlar.

219 bin liraya deplasmana, bir gol atana 300 bin lira, menajer diye geçinen simsarlara kim bilir ne kadar verildi. Peki, kabahat kimin? Taraftarın mı? Firmaların mı? Düzcespor’dan alacağını faizle alanları, icraya verenleri kim başa getirdi? AK Parti kafası getirmedi mi?

Düzcespor’da kağıt üstünde yönetici olanlar arasında ikilik niye çıkmıştır? Neden çıkmıştır?

Düzcespor’u ticarethaneye çevirenlere göz yummasaydınız bu kulüp bu hale gelmezdi.

Yani, şimdi iş dayandı fabrika sahiplerine. Diğer vebali olanlara ne oldu? Onlar; hokus-pokus biz burada yokuz.

Kısacası; Düzcespor kepenk kapatma noktasına gelmiş, ne yapsın derviş?

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8