Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
13.12.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Sevinçle karşıladık
Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı İlhan Duru, millet ittifakı adayı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından yaptığı açıklamada, “Sevinçle karşıladığımız bu başarı, demokrasiye gönül veren herkesin başarısıdır” dedi.
Siyaset 24.06.2019 - 17:47:18

CHP İl Başkanı Duru, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB) seçimi, Türkiye seçim tarihi içinde önemli bir sayfa olarak yerini almıştır. Çünkü bu seçimle İstanbul halkı ‘Ya demokrasi, ya istibdat!’ diyerek tercihini gür sesle demokrasiden yana kullanmıştır.

Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti millet ittifakının adayı Ekrem İmamoğlu’nun sevinçle karşıladığımız başarısı, demokrasiye gönül veren herkesin başarısıdır.

İstanbul seçimi gösterdi ki Türkiye’nin sandıktaki iradesine sahip çıkma içgüdüsü her şeyin üstünde. Bir önceki seçimde iki aday arasındaki fark 15 bin bile değilken, bu kez 800 bini aştı. Bir seçimi çalma denemesi halktan hiç beklemediği bir tokat yedi. Bu seçimin siyasi sonuçları, İstanbul’da yerel yönetimin el değiştirmesinden ibaret olmayacak.

Seçim süreci çok öğretici oldu. AK Parti, her şeye rağmen, her yol mübah anlayışı ile olmayacak işleri halka, seçmene dayattı. AK Parti’nin kendi seçmenleri içinde bile ‘şaşkınlık’ ve ‘hayretle’ karşılanan, artık hiçbir zaman bir daha dile getirilmemesi gereken konularla seçim stratejisi yapıldı. Ne var ki, 23 Haziran demokrasi şöleni ile Türkiye’de kutuplaştırma, ayrıştırma, muhalif olanı aşağılama, farklı düşünen ve yaşayanı cadılaştırma, lanetleme, linçe uğratma siyaseti bitti.

Cumhuriyeti şimdi demokrasiyle taçlandırıyoruz ve bunu büyüteceğiz, güçlendireceğiz. Demokrasi kararlılığımızı bütün dünyaya bildireceğiz ve bildirdik de. Artık biz, birer demokrasi mücadelesi veren bu ülkenin saygın insanlarıyız. Herkesi kucaklayacağız, bizi eleştirenleri de. Hiç kimseye kin beslemeyeceğiz, öfke beslemeyeceğiz.

Kucaklayıcı bir dil kullanacağız, herkese saygı göstereceğiz, her düşünceye saygı göstereceğiz. Düşünün, Cumhuriyet Halk Partisi bundan sonra artık 82 milyonun partisidir, 82 milyonu kucaklayacaktır, 82 milyonun sorunlarına odaklanacaktır.

Herkesin kimliği kendi şerefi olacaktır. Herkesin inancına saygı duyulacaktır. Bizler bir arada huzur içinde yaşamak istiyoruz. Ve herkese şunu söyleyeceğiz, herkesin düşüncesi saygındır ve her düşünceye saygı göstermek de bizim temel görevimizdir. Demokrasi içinde yürüyeceğiz, demokrasi için yürüyeceğiz.”

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8