Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.10.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin Köseer Yazdı...
Köşe Yazıları 25.06.2019 - 10:57:21

İSTANBUL’DA yapılan belediye başkanlığı seçimleri sanki Türkiye genelinde yapılan  seçimler gibi ilgi gördü.

Ya arkadaşlar… İstanbul’dan bize ne?  

Bakınız, kim kazanırsa kazansın bizim için farketmezdi. Ben Düzce’ye ne yapılmış ona bakarım.

Şu Düzce’yi bir türlü çözemedim. Ekrem İmamoğlu kazandı diye sevinen çok. Binali Yıldırım kaybetti diye üzülen çok. Bir de İmamoğlu kazandı diye üzülen çok. Yıldırım kaybetti diye sevinen çok.

Olmadı bu sefer AKP’nin içinden sevinen ve üzülenler oldu. AKP’den dışlananlar sevindiler. Halen AKP sevdalısı olanlar üzüldüler.

Kısacası Düzce yanar döner siyasetçiler ile fokurdayıp gidiyor. Partili görünü, sevdalı görünüp, işini yüzdürenler tarafından kaynayıp gidiyoruz. İşi bozulanlar ise her yerde AKP’li görünüp göbek atanlar ile dolup taşıyor.

Düzce böyle bir oluşum içinde yer alıyor. Yanar döneriz.

Efendim… Ben AKP’ye kırgınım, ben AKP’ye Düzceli olarak çok ama çok kırgınım…

Sen git İstanbul’a benim vergilerimle, benim paramla metrobüs yap, köprü yap, tünel yap, yol yap, hızlı tren yap, saymakla bitmiyor yap Allahım yap.

Peki Düzce’ye ne yaptın? Benim paramla bana ne yaptın?

Kardüz yaylasına kayak merkezi mi yaptın? Stadyum mu yaptın? Hızlı tren hattı mı geçirdin? Hava alanı mı yaptın? Yatırım mı yaptın, ne yaptın? Keleş’i ne mana ile istifa ettirdiniz onu bile açıklamadınız, Düzce için ne yaptınız? Düzce’nin noksanlarını  daha fazla saymak istemiyorum. Sadece bir-iki örnek verdim.

Allah biliyor, kul biliyor. Oyları biz veriyoruz yatırımları İstanbul alıyor. İstanbullu size oy vermiyor. Bu nasıl bir dünya?

Bizim bahçede yemleniyorsunuz, başkasının bahçesine yumurta yapıyorsunuz. Ondan sonra ah vah para bile etmiyor. Oylar küçük şehirlerden geldi, yatırımlar büyük şehirlere gitti.

Bize yatırım gelmiyor, büyükşehirlerden size de oy gelmiyor. Nasıl bir iş bu anlayan var mı?

Vallahi görülen şu ki, AKP bütün büyük şehirleri kaybetmeye başladı. Oyları hep taşra bölgelerden, taşra illerden alarak ayakta durmaya çalışıyor.

Peki AKP olarak büyük şehirlere bu kadar yatırım yapıyorsunuz da neden buralardan oy alamıyorsunuz?

Taşra bölgelere, küçük illere hiç yatırım yapmıyorsunuz da neden buralardan çok oy alıyorsunuz?

Vallahi kimseyi kızdırmaya gelmiyor. Her çıkışın bir inişi var diyorlar. Ben küçük şehirde yaşıyorum. Ben devletimizden, hükümetimizden çok şeyler bekledim olmadı. Hala beklemeye devam ediyorum.

Ya bu yatırımlar gelmezse, ya bu verilen sözler tutulmazsa, ben ne düşünürüm? Ben ne yaparım? Anlayın artık…

Düzce olarak söylüyorum. AKP’ye oy verenler kaybetti. Vermeyenler kazandı. İstanbul’da da onlarca yatırımlar yapıldı oy çıkmadı. AKP’ye oy verenler kaybetti.

İstanbul seçimlerini milli dava gibi görenleri kınıyorum. İstanbul’da belediye başkanı kim olursa olsun bize ne? Bana ne? Düzce’ye bir faydası var mı?

Ben yaşadığım yere bakarım. Ben kendi rahatlığıma bakarım. İstanbul’da yaşamak bir bedel ister. İstanbul güzelse kendine güzel bana mı güzel. Herkes layık olduğu gibi yaşar.

Ben İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ederim. İnşallah İstanbulluların istediği gibi olur. Sadece İstanbul değil, Türkiye değil, Düzce’de kazansın diyorum.

Esenkalın…

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8