Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
14.12.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Rektör'den Düzce Üniversitesi'ne davet
Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, tercih dönemi kapsamında Düzce’de faaliyet gösteren basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.
Eğitim 22.07.2019 - 17:49:58

REKTÖRLÜK binası Turkuaz Restoran’da kahvaltı organizasyonu şeklinde gerçekleşen programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. İdris Şahin ve Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Genel Sekreter Hasan Sadi Ateş, İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert ve basın mensupları katıldı.

İlk olarak Düzce’de yaşanan sel felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, kayıp vatandaşlarımızın da en kısa sürede bulunabilmesini temenni etti. Basın mensuplarına bu felakette gösterdikleri fedakarlık için teşekkür eden Rektör Çakar, Düzce Üniversitesi’nin de misafirhane başta olmak üzere tüm mekanları selzedelere açarak bütün imkanlarını seferber ettiğini söyledi. Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi ile Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğretim üyelerinin gönüllü olarak bu felaketin sonuçlarını en aza indirmek ve düşük zararla çıkabilmek için akademik çalışma yapacaklarını ve bunun sonuçlarını paylaşacaklarını sözlerine ekledi.

Basın mensuplarını Düzce Üniversitesi’nin önemli ortağı, dostu ve gönül yoldaşı olarak gördüklerini belirten Prof. Dr. Çakar, bu başarılı ve olumlu tabloda basının destekleri ile güç birliği oluşturduklarını ifade etti.

Yeni bir üniversite tercih döneminin başladığını dile getiren Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, 29 Temmuz’a kadar sürecek olan tercih döneminde, Düzceli gençlerin Düzce Üniversitesi ile aynı puan ve klasmandaki üniversiteler yerine Düzce Üniversitesi’ni tercih etmelerini tavsiye etti. Aile yanında eğitim almanın, eğitim sürecinde en büyük avantajlardan olduğunu söyleyen Çakar,  bu durumun hem ekonomik hem de kültürel bir kazanç olacağını dillendirdi.

Tıp Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi ile Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi gibi 14 Fakülteye sahip Düzce Üniversitesi’nin, 250’nin üzerinde ön lisans, lisans ve lisans üstü programı olduğunu belirten Prof. Dr. Çakar, 6200 yeni kontenjanla birlikte öğrenci sayısının yaklaşık 35 bine ulaşacağı bilgisini paylaştı.

Valilik, Belediye ve Organize Sanayi Bölgesi gibi kuruluşlarla birçok iş birliğine imza attıklarını da ifade eden Düzce Üniversitesi Rektörü, uluslararasılaşma alanında da 30 farklı ülkeden 500’ü aşkın yabancı uyruklu öğrenciye sahip olduklarını dile getirdi. Düzce Üniversitesi’nin YÖS sınavı ile kendi sınavını yaparak kendi öğrencisini aldığını belirten Rektör Çakar, Nisan ayında Somali gibi farklı ülkelerde yaptıkları sınava 3.000 başvuru geldiğini söyleyerek bu kez Kenya gibi farklı coğrafyalarda tekrar YÖS sınavı yapılacağını sözlerine ekledi.

26 Temmuz’da Ruanda kültüründen esinlenerek hayata geçirdikleri Temiz Kampüs etkinliğinde Ruanda Büyükelçesini ağırlayacaklarını ifade eden Prof. Dr. Çakar, fidan dikimi dahil farklı etkinliklerin gerçekleştirileceğini söyledi.

Gelecek dört yıldaki yapılaşma çalışmalarından da söz eden Çakar, Kütüphane, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Spor Bilimleri Fakültesi’nin yeni binalarını tamamlayacakları, dere yatağını ıslah ederek Botanik Bahçesi’ni hayata geçirecekleri, Düzce Üniversitesi Hastanesi’nin yataklı servislerinin tadilatını ve çevre düzenlemesini yapacakları ve İlahiyat Fakültesi için bağımsız bir alan oluşturacakları bilgisini aktardı.

İhtisaslaşma faaliyetlerinin yoğun ve hızlı bir şekilde devam ettiğine dikkat çeken Rektör Çakar, fındığa alternatif olması amacıyla 30 çiftçi ile 1.000 dönümlük arazide tıbbi ve aromatik bitki yetiştirmeye devam ettiklerinin altını çizdi. Sağlık turizminde atılım yapmak için akredite olacaklarını da belirten Prof. Dr. Çakar, Türkiye’nin en büyük Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GTT) Merkezi’nin açılışını da en kısa sürede yapacaklarını dile getirdi. Düzce’nin ülkemizin sağlık turizmine açılan penceresi olmasını arzu ettiklerini ifade eden Çakar, ürün-geliştirme çalışmaları sonrasında üretilen ürünlerin hem üniversite Merkezinde, hem internet üzerinden satışa çıkarılacağını da söyledi.

Ar-Ge çalışmalarından da bahseden Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, son olarak Düzce Teknopark faaliyetlerini anlatarak konuşmasını sonlandırdı. Program, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8