Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
14.12.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Rektör soruları yanıtladı
Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi’nin kurumsal radyosu Radyo Düet’te yapılan canlı yayında 2019 YKS sonuçlarına göre tercihlerde bulunacak üniversite adaylarının sorularını yanıtladı.
Eğitim 24.07.2019 - 11:01:38

Düzce Üniversitesi’nin Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube sayfalarından da canlı yayınlanan programda Rektör Çakar’a, Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Erdem Okumuş sorularıyla eşlik etti.

2006 yılında kurulan Düzce Üniversitesi’nin; 3 fakülteden 14 fakülteye, 3500 öğrenciden 33 bin öğrenciye ulaşarak hızla büyüdüğüne ve geliştiğine dikkat çeken Rektör Çakar, yenilikçi, dinamik ve enerjik Düzce Üniversitesi’nin, YÖK ve Kalkınma Bakanlığı’nın başlattığı “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında da sağlık ve çevre alanlarında ihtisas üniversitesi seçildiğini ve bu alanlarda katma değerli çalışmalar yürüttüğünü ifade etti.

Düzce Üniversitesi’nin; Açık Kapı, Açık Kampüs, Açık Ders gibi halka açık uygulamalarla öncü yükseköğretim kurumu olduğunu belirten Prof. Dr. Çakar, Düzce Üniversitesi’ni diğer üniversitelerden ayıran en temel unsurları; şehirle, bölgeyle bütünleşmesi, bilgiyi üniversiteye hapsetmeyip üretilen bilgiyi bölgeyle paylaşması şeklinde açıkladı.

Düzce Üniversitesi’nin 100’den fazla öğrenci topluluğuna sahip olduğunu ifade eden Rektör Çakar, yıl boyunca birçok sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlendiğini söyledi. Düzce Üniversitesi’nin yurt dışı değişim programları kapsamında 170’in üzerinde uluslararası iş birliğinin bulunduğunu dile getiren Çakar, 30 farklı ülkeden 500’den fazla uluslararası öğrencinin de eğitim gördüğünü sözlerine ekledi.

Düzce Üniversitesi’nin Instagram sosyal medya platformundan gelen soruları da yanıtlayan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, tercih döneminin ilk gününde; Düzce Üniversitesi’nin eğitim-öğretim faaliyetleri, sosyal aktiviteleri, uluslararası değişim programları, kampüs yaşamı, öğrencilere sunulan sosyal, kültürel, bilimsel ve mesleki imkanların yanı sıra ulaşım ve konaklama gibi birçok konuda üniversite adaylarının merak ettikleri soruları cevaplayarak Düzce Üniversitesi ile ilgili birçok aydınlatıcı açıklamalarda bulundu.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8