Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
İlk öğrencilerini bekliyor
Düzce Üniversitesi Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu bünyesinde ilk kez öğrenci alacak olan Acil Durum ve Afet Yönetimi ön lisans programı, acil durum ve afetlerle etkin bir şekilde baş edebilme kapasitesini artırılması, alanda ihtiyaç duyulacak bilgi ve becerilere sahip elemanların yetiştirilmesi amacıyla Düzce Üniversitesi’nde ilk öğrencilerini kabul edecek.
Eğitim 26.07.2019 - 10:08:53

ALANDA YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜ TALEBİ KARŞILANACAK

 

Konuyla ilgili önemli bilgiler paylaşan Düzce Üniversitesi Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı ve Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Ali Kuru, programın bu alanda hizmet eden kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, özel kuruluşlar ve sivil toplum örgütlerinin yetişmiş insan gücü talebini karşılayabilmek amacıyla açıldığını ifade etti.

 

ÖĞRENCİLER DEPREM YAŞAMIŞ VE AFET KÜLTÜRÜNE

SAHİP BİR ŞEHİRDE OLMANIN AVANTAJINI YAŞAYACAKLAR

 

Programın, gönül verilerek yapılması gereken meslek dallarının başında geldiğini belirten Öğr. Gör. Ali Kuru, “Topluma faydalı olabilecek ve insan yaşamına dokunulacak bir programdan mezun olunacağı bilinmelidir. Bunun yanı sıra öğrenciler, ülkemizde bulunan programlar arasında deprem yaşamış ve afet kültürüne sahip bir şehirde olmanın avantajını yaşayacaklardır. Ülkemizde afet alanında yeterli insan gücünün olmaması bu alanın tercih edilme sebebi olarak da karşımıza çıkmaktadır.” şeklinde konuştu.

 

TECRÜBELİ AKADEMİSYENLERDEN EĞİTİM İMKANI

 

Düzce Üniversitesi akademisyenlerinin alanında tecrübeli kişiler olmasından dolayı öğrencilerin eğitim açısından çok şanslı olacaklarına işaret eden Öğr. Gör. Kuru, eğitimler için fiziki şartların uygun hale getirildiğini,  uygulama alanları için Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü, İtfaiye ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) gibi kamu kurumlarındaki tecrübeli kişilerden de destek alacaklarını sözlerine ekledi. Gerekli görüşmelerin yapıldığını ifade eden Düzce Üniversitesi öğretim görevlisi, öğrencilerin eğitimlerine başlamaları ile birlikte saha çalışmalarında gerekli yardımlar ile üst düzey eğitimler planlandığının altını çizdi.

 

GÜNÜMÜZ BİLİM VE TEKNOLOJİK ALTYAPISINI

KULLANABİLECEK YETERLİLİKTE MEZUNLAR

 

Acil Durum ve Afet Yönetimi ön lisans programını başarıyla tamamlayan mezunların; “Acil Durum ve Afet Yönetimi” konusunda günümüz bilim ve teknolojik altyapısını kullanabilecek yeterlilikte bilgi ve becerilere sahip olabileceğini dile getiren Öğr. Gör. Ali Kuru, “Programı başarıyla bitirerek ‘Acil Durum ve Afet Yönetimi Teknikeri’ ünvanı alan öğrenciler, kamu sektöründeki Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İl Afet ve Acil Durum Müdürlükleri, AFAD Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü başta olmak üzere Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Hastaneler, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Yerel Yönetimler gibi çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektörde, Kızılay ve UMKE gibi sivil toplum kuruluşlarında çalışma olanağına sahip olabilirler.” ifadelerini kullandı.

Doğayı seven, yardımsever, titiz, soğukkanlı, insan hayatına önem veren ve takım çalışmasına yatkın olanların bu programı tercih etmesinin faydalı belirten Öğr. Gör. Kuru, “İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD), ‘Türkiye'de Afet Yönetimi ve Doğa Kaynaklı Afet İstatistikleri’ raporu hazırlandı. Raporun ‘Sayılarla Türkiye'de Afetler’ bölümünde 1900-2018 yıllarında meydana gelen büyük doğal afetlere ilişkin veriler yer aldı. Buna göre, en etkin deprem kuşaklarından birisi olan Akdeniz-Alp-Himalaya kuşağında bulunan Türkiye'de ortalama her 5 yılda bir geniş çapta can ve mal kaybına neden olan büyük deprem meydana geliyor. Bu nedenle alanda görev alan bizlere ve yetiştirdiğimiz öğrencilere büyük görevler düşmektedir.” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8