Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Halkı sükutu hayale uğrattılar
Son yılların en büyük sel felaketini yaşayan Düzce yaralarını yavaş yavaş sarmaya çalışıyor.
Siyaset 26.07.2019 - 17:30:26

Sel felaketinin yaşandığı ilk günden bu yana afet bölgesinden ayrılmayan Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, sel mağdurlarını yalnız bırakmadı.

Felaketten zarar gören 24 köyü tek tek gezen Düzce Milletvekili Yılmaz, sorunları yerinde tespit etmeye çalışıyor.

Sel felaketi yaşanmadan bir gün önce TBMM Genel Kurul kürsüsünden seslenen Yılmaz, o gün de bölgeye olan hâkimiyeti sebebi ile olabilecekler konusunda uzmanları uyarmıştı.

Bölgeye gelen Bakanlara ve siyasilere tek tek sorunları aktaran Ümit Yılmaz, en kısa sürede bölgenin toparlanması gerektiğini dile getirdi.

Yılmaz, “Gün geçmiyor ki bölgeye akın akın siyasilerimiz geliyor, hasarlar tespit ediliyor, çözüm önerilerini konuşuyoruz. Geçtiğimiz günlerde de MHP Genel Başkan yardımcımız Sayın Sadir durmaz,  Grup Başkanvekilimiz Sayın Levent Bülbül, Afyonkarahisar Milletvekilimiz Mehmet Taytak ve beraberindeki heyette destek olmak için Düzce’mizdelerdi. Düzce’miz eski günlerine dönene kadar sahada olmaya devam edeceğim ve yaralarımızı el birliği ile saracağız” dedi.

Milletvekili Yılmaz, “Üzülerek söylüyorum ki can kayıplarımız var en büyük yaramızda aslında bu. Birçok bina ve araç zarar gördü, tarım alanlarında çok ciddi hasarlar aldık. Bunlarla alakalı birçok bürokrasi ile hem yüz yüze hem de telefon ile görüştük, net bir sonuç alana kadar da görüşmeye devam edeceğiz” diye vurguladı.

Yılmaz, “Düzce’de yaşanan sel felaketi Türkiye gündemine böyle üzücü bir şekilde oturmuşken, bir de üstüne umut içinde bekleyen halkı yanlış bilgilendirdiler. Akçakoca ve Cumayeri ilçelerinin geniş kapsamlı bir şekilde afet bölgesi ilan edildiğini açıkladılar, ancak daha sonra yapılan açıklama ile halkı sukutu hayale uğrattılar. Doğru bilgilendirmeyi bir an önce yapıp gerçek bilgiyi halkımızla en kısa sürede paylaşarak, mağdur insanlarımızı aydınlatmaları gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8