Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
7.12.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Devletimizden Allah razı olsun
Düzce'nin Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım ve Uğurlu köylerinde yaşanan sel felaketinin ardından hayat normale dönmeye başladı.
Gündem 27.07.2019 - 14:50:57

Esmahanım köyünde kaybolan iki çocuğun aranmasına devam edilirken, bir yandan da ekipler Esmahanım ve Uğurlu köylerinde ön hasar tespit çalışmalarını tamamladı, kesin hasar tespit çalışmaları ise sürüyor. 

Selde zarar gören köylerin alt ve üstyapısını yenileme onarma çalışmalarını sürdüren ekipler, afetin izlerini silmeye gayret ediyor. 

Selde zarar gören ve temizlenen Uğurlu Merkez Camisi'nde de vatandaşlar namaz kıldı. 

Cuma hutbesinde, kentte yaşanan sel felaketinde hayatını kaybedenlere rahmet dilendi, etkilenen vatandaşlara da geçmiş olsun temennisinde bulunuldu. 

Uğurlu köyü sakinlerinden Erdal Apaydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, olaydan iki üç saat sonra köye vardığını ve her şeyin zarar gördüğünü söyledi. 

Köyü düzeltmeye çalıştıklarını anlatan Apaydın, “Yardım eden herkesten, devletimizden Allah razı olsun. Devletimiz yanımızda, temizlemeye, hayatımıza devam etmeye çalışıyoruz” dedi. 

Caminin girişlerinin de çamur içerisinde kaldığını aktaran Apaydın, oraları düzelttiklerini, ellerinden geleni yaptıklarını, kullanıma hazır hale getirdiklerini belirtti.

Apaydın, yaraların devlet tarafından sarıldığına vurgu yaparak, "Devletimiz görüyor zaten, isteyecek herhangi bir şey yok. Yollarımız ve suyumuz hallolduktan sonra her şey yavaş yavaş yoluna girecek." şeklinde konuştu. 

 

“HİZMETLER GELİYOR”

 

Köyde 1957'de buna benzer bir selin yaşandığını anımsatan Turgut Apaydın da afette çok fazla evin ve tarlanın zarar gördüğünü belirtti. 

Temizleme çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Apaydın, “Köyde hayat normale dönmeye başladı. Hizmetler geliyor, su da bağlandığı zaman daha iyi olacak inşallah” ifadelerini kullandı.

Apaydın, İstanbul, Samsun, Antalya, Konya ve Ankara gibi belediyelerden hizmet geldiğini, hepsine köylüler olarak teşekkür ettiklerini belirtti.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Sel felaketinde,yaşamını yitiren hemşehrilerimize,Yüce Allah'tan rahmet ailelerine ve yakınlarına,başsağlığı diler,sel felaketinden etkilenen,tüm hemşehrilerimize,büyük geçmiş olsun dileriz.Allah,tekrarından ve beterinden korusun.İnşa Ellah.
Nurullah Alphan İnan - 28.07.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,33

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8