Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
7.12.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
İLHAN AKIN’A HİNDİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDEN DAVET
Gündem 29.07.2019 - 14:12:26

       Yazar İlhan Akın, Hindistan Büyükelçiliği’nde, Mahatma Gandi’nin Doğumunun 150. Yılı münasebetiyle düzenlenen “MAHATMA GANDİ’Yİ ANMA PROGRAMI”na katılmak üzere Hindistan Büyükelçisi Sayın Sanjay Bhattacharyya tarafından Ankara’ya davet edildi.

   Programa, Türkiye-Hindistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Efkan Ala'nın yanı sıra çok sayıda yabancı misyon temsilcisi, akademisyen ve basın mensubu katıldı.

    Büyükelçi Bhattacharyya, yaptığı konuşmada iki ülke arasında geçmişe dayanan güçlü ilişkiler olduğunu söyledi.

 Ülkesinin Türkiye'yi kardeşi gibi gördüğünü vurgulayan Bhattacharyya, Çanakkale ve Balkan Savaşları'nda Türk halkına yardımcı olmak için Hindistan'dan sağlık ekiplerinin geldiğini hatırlattı ve iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin de geçmişe uzandığına ve bugün de sürdüğüne dikkati çekerek, "Biz Türkiye'yi 21'inci yüzyıldaki doğal partnerimiz olarak tanımlıyoruz." ifadelerini kullandı.

  Doğruluk, hoşgörü, fedakârlık ve sevgi kavramlarını ön planda tutarak; şiddete başvurmadan Hindistan’ın,  özgürlük ve bağımsızlık devrimine ortam hazırlamakla ünlü Gandi’nin hayatı ve insanlığa kattığı değerlerin ele alındığı programda Gandi’nin anısına bir fotoğraf sergisi de yapıldı.

    Hindistan Büyükelçisi Bhattacharyya, Yazar Akın’ın, daha çok medeniyetler ilgili yazdığı 24 adet kitaptan biri olan;  Hint Tarihi, Hint Kültürü, Hint İnanışı ve Hint Yaşayışı ile ilgili yazdığı ve “Tears Of The Ganges” adıyla İngilizce’ye de çevrilen “Ganj’ın Gözyaşları” adlı romanının Hintçe’ye de çevrilmesini istediklerini belirtti.

  “GANJ’IN GÖZYAŞLARI”  romanı üzerinden  Kültür Bakanlığı Türkiye İlim Ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Birliği tarafından 2012 Yılında “Yılın Romancısı” seçilen Yazar İlhan Akın, Hindistan Büyükelçileri Raminder Singh Jassal, Dr. AVS Ramesh Chandra,  Madhumita Hazarika Bhagat, Susmita Gongulee Thomas ve Rahul  Kulshreshth  ile tanışma fırsatı bulmuştu.

  Ayrıca Büyükelçi Dr. AVS Ramesh Chandra ve  Susmita Gongulee THOMAS Düzce’ye gelerek, Yazar İlhan Akın’ı ziyaret etmişlerdi.

   Hindistan Büyükelçisi Sanjay  Bhattacharyya, İlhan Akın aracılığıyla Düzce’de yaşanan sel felaketi dolayısıyla Düzceli vatandaşlara ve bilhassa Düzce Valisi Sayın Dr. Zülkif Dağlı’ya geçmiş olsun dileklerinde bulundu ve en kısa zamanda Düzce’yi, Düzcelileri ve Düzce Valisini ziyaret etmekten onur duyacağını söyledi. 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8