Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
7.12.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Selden etkilenen köylerde teknik çalışma yapılacak
Gündem 29.07.2019 - 14:17:25

DÜZCE Valisi Zülkif Dağlı, 29 Temmuz Pazartesi günü Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığından ekiplerin kente geleceğini belirterek, "Köylerimizin yerleşiminin nasıl olması gerektiği, dere yatağından nasıl etkilenmeden bundan sonra yaşamın olabileceği şeklinde teknik çalışma yapacaklar." dedi. 

İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya ve Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk ile Akçakoca'nın su baskını ve toprak kaymasının yaşandığı ilçelerinde incelemelerde bulunan Vali Dağlı, Esmahanım köyünde vatandaşlarla sohbet etti.

Sondaj çalışmasının yapıldığı alanda da inceleme yapan Dağlı, AA muhabirine, kaybolan 2 çocuğun bulunması için 305 personelle arama faaliyetlerine yoğunlaştıklarını söyledi. 

Yarın da çalışmaların süreceğini bildiren Dağlı, "Çünkü ilimiz dışından gelen sivil toplum kuruluşlarımız var. 295 araç çalışıyor, 11 arama köpeğimiz var, bunlar çalışıyor. Birincil işimiz bu, buna yoğunlaşmış durumdayız ancak tabii hayatı da normale döndürmemiz gerekiyor. Şu anda Esmahanım köyündeyiz. Burada içme suyu sorunumuz vardı, pazartesi günü itibariyle suyu akıtmak suretiyle bunu sonuçlandıracağız." diye konuştu. 

- "Bakanlık ve DSİ'den ekipler gelecek" 

Dağlı, bölgede hayatın normale döndüğünü ve tüm köylere elektrik verildiğini belirterek şunları kaydetti:

"Bir mahallemizde elektrik yoktu, o da dün itibarıyla geldi. Kapalı köy yollarımızı 5 gün önce açmıştık. Dere yatağında artık eskisi gibi yol olmayacak. Daha yukarıdan, sırtlardan, olası sel ve heyelandan etkilenmeyecek bir yerden köylerimizin arasındaki bağlantı yollarını yapıyoruz. Tabii bu köylerimizle ilgili ileride değerlendirmeler yapılacak. Pazartesi günü itibarıyla DSİ Genel Müdürlüğümüz ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan ekipler, köylerimizin yerleşiminin nasıl olması gerektiği, dere yatağından nasıl etkilenmeden yaşamın olabileceği şeklinde teknik çalışmaları yapacaklar. Ondan sonra kurumlarımızın tamamının bununla ilgili çalışmaları derinleştirmek suretiyle, vatandaşlarımızın hiçbir şekilde mağdur olmayacağı bir çözümle, bunların hepsi çözüme kavuşmuş olacak."

Dere yatağının tam içinde kalan yerlerde kesinlikle ev yapılmaması ve yol geçirilmemesi gerektiğini vurgulayan Zülkif Dağlı, teknik çalışmanın ardından sonucu kamuoyuyla paylaşacaklarını ifade etti. 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8