Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
7.12.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
TÜRK KIZILAY DÜZCE'DE YARALARI SARMAK İÇİN YOĞUN MESAİ HARCIYOR
Gündem 29.07.2019 - 14:19:52

ŞU ana kadar 19 bin 490 kişiye günde iki öğün sıcak yemek ulaştıran, gıda, battaniye, muhtelif giyim, yatak, ısıtıcı, hijyen seti ve ikramlıklarla bölge sakinlerine yardımcı olmaya çalışan Türk Kızılay, kayıp çocukları arama çalışmaları tamamlanıncaya kadar hizmet vermeyi sürdürecek

Türk Kızılay Batı Karadeniz Bölge Afet Yönetim Merkezi Müdür Vekili Murat Taşlı:

"Günde iki öğün bin 500'er kişilik yemek dağıtımımız düzenli devam ediyor. Aynı zamanda insanlara sıcak ikramlarımızı eksik etmemeye çalışıyoruz"

 

Kuvvetli yağış sonrası su baskını ve toprak kayması meydana gelen Düzce'de, afetin yaşanmasından bu yana 19 bin 490 kişiye sıcak yemek dağıtan Türk Kızılay, ulaştırdığı birçok yardımla vatandaşların yarasını sarmak için yoğun mesai harcıyor.

Bölgede 17 Temmuz Çarşamba akşamı ve 18 Temmuz Perşembe gecesi etkili olan kuvvetli yağıştan sonra Cumayeri, Gölyaka ve Akçakoca ilçelerinde Melen Çayı'nın taşması nedeniyle yaşanan sel ve heyelanın ardından vatandaşların gıda ve barınma ihtiyacını karşılamak üzere harekete geçen Türk Kızılay, 44 personel ve 13 araçla afetten en çok etkilenen yerlerde hizmet vermeye başladı.

Akçakoca ilçesindeki Dilaver, Uğurlu ve Esmahanım köylerinde öğle ve akşam olmak üzere şu ana kadar 19 bin 490 kişiye iki öğün sıcak yemek dağıtan Türk Kızılay, bin 855 pide, 750 hazır yemek, 15 bin 364 içecek, 4 bin 690 yoğurt, 7 bin 400 kişilik tatlı, bin 910 kişilik çorba, 905 kahvaltılık, 9 bin 150 ekmek, 5'er litrelik 4 bin 150 şişe su, 60 gıda kolisi, bin 250 mum, 277 battaniye, 202 yatak ve yastık, 260 hijyen seti, 20 mutfak seti ile 150 ısıtıcı yardımında bulundu.

Afetin ilk anlarında kara yoluyla ulaşım sağlanamayan bölgeye helikopterle yardım götüren Türk Kızılay, sel ve heyelan sırasında kaybolan 2 çocuğu arama çalışmaları sona erinceye kadar bölgede vatandaşlara hizmet etmeyi sürdürecek.

- "Sürekli sahadayız, yardımlarımız devam ediyor"

Türk Kızılay Batı Karadeniz Bölge Afet Yönetim Merkezi Müdür Vekili Murat Taşlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, afetin ilk anından bugüne kadar bölgede yardım faaliyetlerine devam ettiklerini söyledi.

Ulaşılamayan köylerin su ve ekmek ihtiyacını helikopterle karşılayarak sahada yerlerini aldıklarını belirten Taşlı, "Ondan sonra sahada ihtiyaç tespiti yaptık ve beslenme ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. Günde iki öğün bin 500'er kişilik yemek dağıtımımız düzenli devam ediyor. Aynı zamanda aralarda insanlara sıcak ikramlarımızı eksik etmemeye çalışıyoruz." diye konuştu.

Bölgedeki hizmet grupları, mağdur vatandaşlar ve fındık işçilerinin beslenme ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını anlatan Taşlı, bugüne kadar beslenme, hijyen, gıda kolisi, yatak ve battaniyeyi, ihtiyaçlar ve ellerindeki imkanlar ölçüsünde dağıttıklarını kaydetti.

AFAD tarafından karşılanan çadırların iç tefrişatını da vermeye çalıştıklarını, bu şekilde yardımların sürdüğünü dile getiren Taşlı, "Sürekli sahadayız, faaliyetlerimize 7 gün 24 saat esasıyla devam ediyoruz. Koordinasyon, lojistik merkezimiz var, aşevimiz kuruldu. Sürekli oradan lojistik desteği sağlanarak sahada insanların ızdırabını dindirmek üzere elimizden gelen hizmeti yapmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Taşlı, "Türk Kızılay olarak büyük bir aileyiz. Afetsiz günler diliyoruz ancak afetler kaçınılmaz ve gerçek bir durum. Türk Kızılay olarak 7 gün 24 saat halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu. 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8