Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Aydın Maradit
Ünlü Düzce'liler 8.08.2019 - 11:15:39

DÜZCE POSTASI olarak İstanbul Caddesi’nin trafiğe kapatılıp GEZİNTİ ve  AÇIK HAVA  AVM’Sİ haline getirilmesi gerektiğini  her zaman söyledik.

En az 30 yıl öncesinden bu yana sürekli bunu dile getirdik.

Dün ne dediysek bu gün de aynı şeyi söylüyoruz.

Yine,  Cadde merkezli ve turizm amaçlı bir TRAMVAY HATTI kurulmasını istedik. Bu tramvay hattının  ADIM ADIM İLERLETİLMESİNİ  savunduk ve  eski DEKOVİL* yolu boyunca  BEYKÖY’E KADAR UZATILMASINI da önerdik.

En az 30 yıldan bu yana bu konuda da yayın yaptık.

Dün ne diyorsak bu gün de aynı şeyi söylüyoruz.

 Selahattin,  Ruhi, Mehmet, Bayram geldi - gitti derken ilk olarak Mehmet Keleş bu konuya el attı.

“Asla kapatılamaz” diyen lobicilere rağmen İstanbul Caddesi’ni trafiğe kapattı ve TRAMVAY BAŞLANGICINI da yaparak adeta bir devrim gerçekleştirdi.

 Biz dün ne dediysek O GÜN DE AYNI ŞEYİ SÖYLEDİK ve alkışladık. Bu girişimin İYİLEŞTİRİLMESİ VE GELİŞTİRİLMESİ İÇİN de yayın yapmaya devam ettik:

İstanbul caddesi kapatılmıştı ama taş döşenmeyip tam bir gezinti yoluna çevrilmemişti. Üstelik motosiklet ve bisikletliler bu caddede adeta terör estirip yayaların can güvenliğini tehdit ediyordu.  Bu durumlar düzeltilmeli ve bir an önce yayalaştırma işleminin EKSİKLERİ GİDERİLMELİYDİ.

Aynı şekilde tramvay hattı da eski dekovil hattı boyunca kademeli olarak ADIM ADIM UZATILMALIYDI.

Biz bunları söylerken,  KENDİ ÇIKARLARI GEREĞİ caddenin trafiğe açık olmasını isteyen bankalar ve bazı mülk sahiplerinin lobiciliği  devam ediyordu. Ancak Keleş onlara kulak asmadı.

Gelişmenin ilk adımı atılmıştı bir kere. ARTIK DEVAMI GELİR SANDIK!

Derken birden Keleş’in yerine Belediye başkanlığına Dursun Ay geldi ve adeta adını çağrıştıran bir hamle ile gelişmeye “DUR” dedi.

İstanbul Caddesi’ni apar topar tekrar trafiğe açmakla GERİCİLİĞİ BAŞLATMIŞ OLDU. Tramvayı da kaldırdı ve her şeyi geriye döndürdü.

BİZ YİNE DÜN NE DEDİYSEK O GÜN DE AYNI ŞEYİ SÖYLEDİK. “Gelişmeyi durdurmayın. Beğenmediğiniz yerleri düzeltin. Şehri daha da İleriye doğru getirin,  geriye değil” dedik.

Ama dinletemedik! 

Sonra Faruk Özlü geldi.  Bence o da lobicilerin etkisi altında kaldı. Ve İstanbul Caddesi’ndeki rayları da kaldıracağını açıklamakla yıllardır savunduğumuz  tramvay projesini tamamen tarihe gömeceğini belli etti.  Yani o da bir bakıma Düzce’yi ÖZÜNE  döndürüyor.

Çünkü DÜZCE’NİN ÖZÜNE BAKIYORUZ;  Düzce birçok konuda olduğu gibi her yeniliğe karşı çıkmakta ısrar ediyor ve gelişmelere ayak uyduramıyor.

İşte şimdi de hala daha şehir merkezini  ARAÇLARLA DOLDURMAYA MERAKLI bir toplum olmaktan kurtulamadık.  Oysa gelişmiş bütün şehirler (MÜMKÜN OLDUĞUNCA ARAÇ SOKMAYARAK) eski çarşılarını prestij merkezi  haline dönüştürdüler.

Buna rağmen şimdi “ Sayın Özlü’yü neden bu kadar fazla eleştiriyorsunuz? O SİZİN DOSTUNUZ DEĞİL MİYDİ?” diyenler çıkacaktır.

Cevabınız şudur: Evet en iyi dostumuz. Ancak 30 YILDIR SÖYLEDİKLERİMİZ ORTADAYKEN eğer şimdi susarsak bizim dostluğumuza kimsenin güveni kalmaz!

Saygılarımla.              

---------------------------------------------

*DEKOVİL HATTI : Beyköy’den Düzce’ye tomruk taşıyan tarihi eski demiryolu hattı. 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8