Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
PARKIMIZI YAPILAR İŞGAL ETMESİN!
Gündem 8.11.2019 - 17:20:01

Düzce Postası çağrıda bulunuyor:

Bu proje iptal edilsin

 

Düzce Belediyesi’nin, bir süre önce kaçak olduğu gerekçesiyle içerisindeki tüm yapıları yıktığı İnönü ve Avni Akyol parklarına yönelik yeni projede, millet kıraathanesi ve seyir terası yer alacak. Yani projede, bol ağaçlık ve yeşillik yerine, beton yapılar yer alacak.

 

İŞTE GEREKÇELER:

Parkımız, parktan çok sosyal etkinlik alanına dönüşecek.

Projeye göre parkın her yerine, önceden olduğu gibi yine çeşitli yapılar kondurulacak.

İnsanların kullanabileceği çimlik alanları da çalı türü süs bitkileri ve çiçekler işgal edecek.

Gölge yapan ağaçlar seyreltiliyor.

Proje iş işten geçmeden, daha önce vaad edildiği gibi gerçek bir park projesi ile değiştirilmeli.

Gerek Türkiye’nin birçok ilindeki merkez parklarında, gerekse gelişmiş ülkelerdeki parklarda olduğu gibi bol ağaçlı, patika yollar ve banklardan başka yapay hiçbir mobilya ve yapı bulunmayan, çim alanları da süs bitkileri ve yapay çiçeklerle işgal edilmeyen gerçek bir park olmalı.

 

HALK NE DEDİ?

Bekir T: Proje tekrar gözden geçirilmeli, vatandaşın fikri alınarak aceleye getirilmeden yeniden projelendirilmelidir. Park denildi mi insanı dinlendirmeli mutlu etmeli. Bol ağaç yeşillik kısacası doğa olmalı, şehrin nefes alacak bir yeri olmalı.

Mustafa A: Peki yeniden betonlaşma olacak ise mevcut beton yığınlarını neden yıktın? Milletin parasını çarçur ettin ve etmeye devem edeceksin. Yazık günah değil mi? Haram değil mi acaba? Bence hiç bir şey yapmayın. Sadece çiçek böcek misali kalsın daha da güzel olur. Tabi ki birilerine rant sağlanmayacaksa bu projelerden.

Ali Murat S: Parkın etrafı zaten kafe dolu. Parkın yeşil alanını yine kıraathane ile kaplamak niye? Park diye bir şey kalmamış. Her yer bina zaten. Belediye park deyince ne anlıyor????

Yasin Ç: Yeşil alan az maalesef projeyi beğenmedim.

Ömür Ç: Bence gayet şık duruyor. Güzel çalışma olmuş. Nesini beğenmediniz anlamadım.

Nurhan C: Proje hoş görünmüyor, inşallah yanlış görüyoruzdur. Şu bisiklet yolu gibi rezil olmasın da. Yayalara 10 metre kaldırım, bisiklete 10 metre, arabalara park etme yeri derken arabanın geçeceği yer 5 metre. Bugün caminin önünde ambulans lazım oldu rezilliği görecektiniz.

Ali K: Çok çirkin bir proje. Hiçbir şeye benzemiyor. Bırakın yeşil alan olarak kalsın.

Sevde Ş: Bu millete hizmet de etsen dua etmez. O bir gerçek. Hep bir kusur ararlar.

 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Düzce 'de yapılacak park şehrin nefes alacağı bir alan olacak . Ona göre planlanmalı. Şehir parkı olacak alanların çok daha büyük olması lazım. Bu kadar dar alan mümkünse hiç bina yapılmamalı. Teras yapılacak bir coğrafya yok.
ömer sivrikaya - 11.11.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,74

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8