Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Özlü 18 Temmuz Stadı için konuştu
SEZON sonunda taşınması gündeme gelen 18 Temmuz Stadı ve yakınındaki diğer spor tesisleri için Düzce’nin duayen isimleri seferber oldu. Duayenler, yıkım işinin durdurulması ve yan tesislerin Millet Bahçesi kapsamına alınması için Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ile makamda görüşme imkanı buldular.
Gündem 17.01.2020 - 15:27:41

Görüşmede,  aralarında basın mensupları ve spor kamuoyunun tecrübeli isimlerinin yer aldığı guruba Başkan Özlü tarafından yüreklere su serpilen müjdeler verildi.  Düzcespor’un yarım asrı aşan tarihinde önemli bir yer tutan ve birçok acı-tatlı anıları bünyesinde barındıran 18 Temmuz Stadının yıkılmaması ve yan spor tesislerin de Millet Bahçesi kapsamında değerlendirilmesi için seferber olan Düzcespor sevdalıları, basının ve spor aleminin önemli isimleri, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile Konuralp’teki makamında görüştüler. Görüşmede Başkan Özlü duayenleri  dinleyerek tek tek not aldı.

İlk sözü eski Düzcespor Başkanlarından gazeteci İhsan Çetin aldı ve Düzcespor ve amatör spor kulüpleri için burada olduklarını vurgulayarak,  18 Temmuz stadının yerine yenisi yapılmadan neden yıkılmaması gerektiğini anlattı. Çetin sözlerini şöyle sürdürdü: “Stadın mevcut yerinden taşınarak Şıralık mevkiine gitmesine taraftarlar olarak razı değiliz. Deprem zamanı bu takım stadımız hasarlı olduğu için gerektiği gibi kullanılamadığından dolayı 2. Ligden 3. Lige, oradan da amatöre kadar düştü. Eğer sizler Düzcespor’u buradan Şıralık’a sürüklerseniz küme düşeriz. Vatandaşın, taraftarın arzusu yeni stadı yapmadan bu stadı yıkmayın.”  

 

“MERKEZ TESİSLER MİLLET BAHÇESİ BÜNYESİNDE KALMALI”

Eski İl Hakem Komitesi Başkanı ve Hakem Eğitmeni Kerim Görün de söz alarak, Düzcespor’un bu şehrin markası haline gelmesinin önemine değinip, “Düzce merkezindeki insanlar ve spor kulüpleri için bu tesisler çok şey ifade ediyor. Şıralık Tesisleri merkez sahaya destek olmak için yapıldı. Merkez sahamızda güvenlik ve sağlık konularında şehrin içinde olduğu için önlemler almak daha kolay ve hızlı olabiliyor. 18 Temmuz Stadı daha uzun yıllar ufak dokunuşlar ve rötuşlar ile Düzce’nin sporuna hizmet edebilir. Burada bölge takımları da maçlarını yapıyorlar. Stadı vatandaşlar da kullanıp spor yapma imkanları buluyorlar. Günün önemli saatlerinde mütedeyyin isimleri dahil bir çok Düzceli burada spor yapma imkanı buluyor. Merkezdeki amatör kulüpler için Şıralık uzak olduğu için ulaşımda sorun olacak ve bu sizin önünüze problem olarak gelecektir. Bu yüzden bu kararı tekrar gözden geçirmenizi temenni ediyoruz” diye konuştu.

 

140 MİLYONLUK TESİS VE ŞIRALIK İLE İKİ STADAMIZ OLACAK.

Misafir ettiği usta isimlerin öneri ve istekleri dinleyen Başkan Özlü, sadece stadın değil sanayi çarşısı ve etrafındaki binaların da yıkılacağını ve Düzce’ye şehir görünümü kazandırmaya çalıştıklarını ifade etti. Özlü, “Düzce Kasrı karşındaki alan bir spor kompleksi haline gelecek. Seçim kitabımda buna yer verdim. Bu proje 140 milyon liralık bir proje.  Yanında bir AVM ve bir akaryakıt istasyonu da olacak. Düzce’nin sporuna gelir getirecek. Burada tüm spor branşları barınacak. Biz Düzcepor’a 1,5 milyon lira yardım etmekteyiz. Bir bölümünü verdik. Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Nihat Özdemir ile görüştüm. 2 milyon lira spora destek sözü aldım. İlimizi ziyaret eden Sayın Spor Bakanımız da 40 milyon lira destek vereceğini söyledi. Şıralık Stadını 18 Temmuz ölçeğinde ve niteliğinde yapmadan yıkmayacağız. Böylece Şıralık olmak üzere Düzce’nin iki stadı olacak. Sizler hiç endişe etmeyin, biz bu şehrin çehresini değiştirmeye ve şehir görünümü kazandırmaya geldik. İçiniz rahat olsun. Biz Şıralık stadını yapmadan 18 Temmuz Stadı’nı kesinlikle yıkmayacağız” dedi.

Haber-Foto: Harun Can Şerbetçi

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Sayın Çetin doğru söylemiş .Stadyum yerinde kalmalı .Düzceye layık bir halde iyileştirilme yapılmalı Şıralık a taşınırsa seyirci maça gelmez. Takım küme düşer.
İsmail Hakkı GÜRBÜZ - 17.01.2020

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%56,41

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8