Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin Köseer yazdı...
Köşe Yazıları 13.02.2020 - 09:36:23

SEPAŞ Enerji Sakarya Elektrik Düzce Kurumu her ay değişik değişik fatura kesiyor iddiaları aldı başını gidiyor.

Son aylarda aşırı yapılan zamlara Sepaş’ın da ayak uydurduğu iddia ediliyor.

Şehir merkezinde dükkanı olan bir esnaf gelen elektrik faturası karşısında ne yapacağını şaşırdığını ifade etti.

Esnaf ile yaptığım görüşmede bana şunları söyledi:

‘’3 Ocak 2020 tarihinde elektrik faturam 178 lira geldi. Bir ay sonra yani 6 Şubat 2020 tarihinde 256 lira geldi. Arada 78 lira fark var. Allah aşkına her ay aynı gelen fatura nasıl oluyor da bir ayda 78 lira birden artıyor.

Dükkanımı sabah 9-10 gibi açıyorum. Akşamları da 8-9 gibi kapatıyorum. İçeride makine çalışmıyor, buzdolabı, çamaşır makinası yok. Bir lamba bir Tv var. Bu nasıl iş hala anlamadım şoktayım.

Bu arada şunu da ifade edeyim. Gece tarifesi yazmışlar, yani geceleri elektrik yakmadığım halde 17.958 lira Ocak ayında gece elektrik kullanmışım. Şubat ayına baktım bu sefer gece 23.295 liralık elektrik yakmışım. Arada 5.937 fark olmuş. Allah Allah geceleri çalışmıyorum, elektrikli kullandığım bir şey de yok.  Bu nasıl oluyor da gece tarifesi yazılıyor hala anlamadım.

Düşünsenize sadece benim faturamda 83 lira 937 kuruş fark olmuş. Başka bir şey demiyorum. Ben emekliyim devlet benim aylığıma 73 lira  zam yaptı. SEPAŞ elektrik faturama 84 lira zam yaptı. Diğer zamlı faturaları nasıl yapacağım. Allah aşkına bana bir akıl verin. Bu zamlara dur diyen bir kişi yok mu?’’

Esnaf arkadaşımın ne demek istediğini anlıyorum. Daha önce bu konular hakkında yazılar yazdığım için şaşırmadım.

Şunu belirtmek istiyorum. SEPAŞ Elektrik Kurumu 1 yıl içinde kaç kere zam yapıyor? İnanın bana çok merak ediyorum. Bir faturada kaç kalem madde var. Matrah, KDV, KDV’nin KDV’si, gece kullanımı, okuma bedeli gibi bir sürü maddeler vardı ve var.

Faturada yer kalsa daha çok madde ekleyecekler. Bu Elektrik Kurumu’nu kim denetliyor? Bu Elektrik Kurumu’na dur diyen yok mu? Bu zamları niye yapıyorsun diyen yok mu? Bu maddeleri niye ekliyorsun diyen yok mu? Bu maddeleri nereden icat ettin diyen yok mu? Bu işin sonu ne olacak?

Yahu siz zam peşinde koşacağınıza gidin de doğuda kaçak elektrik kullananları bulun. Hatta onlara ceza yazın, onların elektriğini kesin, onlara gece tarifesi yazın, okuma bedeli yazın.

Fatura hep batıda yaşayanlara kesiliyor. Yıkılan direklere bakın, yanmayan direk lambalarına bakın. Elektriksiz yollara bakın, eskiyen kablolara bakın, rengi atmış, çürümüş direklere bakın.

Elektriğe gelen zamlar insanları bunalttığı kadar beni de bunaltmaya başladı. Allah adı vererek bu işe birileri dur desin.

Ocak ve Şubat aylarında ayrı ayrı gelen elektrik faturalarının resmini sizlere sunuyorum.

Esenkalın…

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8