Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
YILMAZ: “RİSKLİ YAPILARDAN BİR AN ÖNCE KURTULMAMIZ LAZIM”
Düzce Valisi Adnan Yılmaz, 6306 sayılı afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkındaki kanunun Düzce’de de riskli yapıların hızlı bir şekilde dönüşümüne ve sosyal gelişmeye yönelik düzenlemeleri içerdiğini vurguladı.
Gündem 2018.07.19 - 15:00:08

Düzce’nin riskli yapılara karşı işbirliğine davet eden Vali Yılmaz, “Düzce olarak riskli yapılardan bir an önce kurtulmamız gerekiyor. O halde zaman bir an önce bu riskli yapıları tespit etmemizi ve zaman geçirmeksizin bu yapılardan kurtulmamızı emrediyor, öneriyor, öngörüyor. Bu bilinçle el ele işbirliği halinde, gönül birliği ile özellikle adeta bir seferberlik anlayışı içerisinde hepimizin sorumluluğunu farkına varmasının zamanıdır” diye konuştu.
 Vali Yılmaz, bu süreçte toplumun bütün kesimlerinin bilinçlendirilmesi, doğru bilgilendirilmesi, toplumsal zihniyetin dönüşümünün sağlanması için de farkındalığın, duyarlılığın oluşturulması ve uygulamanın kararlılıkla bir an önce hayata geçirilmesinin Düzce’de önem kazandığını söyledi.
 Niteliksiz yapılaşmanın en vahim sonuçlarını 1999 yılında meydana gelen depremde yaşandığını hatırlatan Vali Yılmaz, “Bunun acılarını Düzceli kardeşlerim de fazlasıyla çekti. O halde bu deprem insanlarımızın ve kamuoyunun hafızasında önemli bir yer etti. Deprem bilinci ve yapı güvenliği ülkemizin gündemine getirilmiştir” dedi.
 Adnan Yılmaz, afete karşı önleyici tedbirler alınması gerektiğine işaret ederek,?“Ülkemizde imar mevzuatına aykırı ve kaçak yapılaşmanın çok yüksek olması yapı stokumuzun büyük bir kısmının güvensiz olması afetler sonrası yara sarmak değil, afetler oluşmadan önce gerekli önleyici tedbirlerin alınması bugün büyük önem arz etmektedir” diye konuştu.
“Tüm bu hususlar kentsel dönüşümü sadece binaları yenilemek değil, aynı zamanda sosyal dönüşümün de anahtarı olduğunu göstermektedir” diyen Vali Yılmaz, konuşmasını şöyle sonlandırdı; “6306 sayılı ‘Afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkında kanun da bu amaca hizmet edecek olup, ülkemizdeki yapı stokunun kontrol edilerek, Düzce’de de riskli yapıların hızlı bir şekilde dönüşümüne, sağlıklı yapılar yapılmasına ve bu kapsamda sosyal gelişmeye yönelik düzenlemeleri içermektedir. Bu kanunun temel dayanağı can güvenliği olup, vatandaşların güvenli konutlarda yaşamasına yönelik uygulamaları kapsamaktadır. Bu toplumun tüm kesimlerinin çözüm üretmesi ile mümkün olabilecektir.”
 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8