Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
LGS hazırlık toplantısı gerçekleştirildi
2020 Liselere Geçiş Sınavı, 20 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilecek. İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, il genelindeki resmi ve özel 97 ortaokul müdürleri ile telekonferans yoluyla hazırlık toplantısı gerçekleştirdi.
Eğitim 22.05.2020 - 14:35:56

 Toplantıya Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Özgüngör, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve ilgili şube müdürleri de katılım sağladı.

Sınav öncesinde ve sınav esnasında yapılacak çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Merkezi sınav, 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yurt içi ve yurt dışı tüm sınav merkezlerinde Türkiye saati ile birinci oturum 09.30'da, ikinci oturum 11.30'da başlayacak. Sözel alanda 50 sorudan oluşan birinci oturum 75 dakika, sayısal alanda 40 sorudan oluşan ikinci oturum 80 dakika olarak uygulanacak. Merkezi sınav için her sınav merkezi okulda bir güvenlik görevlisi bulundurulacak.

Asgari ihtiyaç miktarları mevcut sınav bina, salon ve görevlilerine ilişkin sayıların yüzde 10 fazlası olacak şekilde Milli Eğitim Bakanlığı’nca belirlenmiş ve sınav günü sınav merkezi okulların gereksinim duyacağı; maske, siperlik, el dezenfektanı ve nitril eldiven gibi malzeme ve ekipmanlar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce tedarik edilecek ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri bu malzeme ve ekipmanları sınav merkezi okullara ulaştırmak üzere Müdürlükçe belirlenen noktadan teslim alacaklar.

Sınav merkezi okullara ulaştırılan maskeler her öğrenciye 2 adet olmak üzere, bina ve salon sınav görevlilerine eksiksiz bir şekilde dağıtılacak.

Sınav merkezi okulların bahçesine hiçbir şekilde velilerin giriş yapmalarına izin verilmeyecek, bahçe girişi ve okul çevresinde sosyal mesafe kuralına uyulması hususunda tedbirler alınıp gerekli uyarılar defaatle yapılacak.

Dezenfeksiyon ve sterilizasyon ekiplerindeki bina temizlik görevlileri tarafından karşılanan öğrenci, önce el dezenfektanı kullanacak, akabinde maskeleri takılarak sınav salonlarına yönlendirilecek. Ayrıca tüm sınav salonlarında el dezenfektanı bulundurulacak, bu konuda salon görevlilerine bilgi verilecek.

Sınav günü rehberlik öğretmenleri muhakkak sınav merkezi okullarında hazır bulunacak, sınav salonlarından ziyade bahçede ve oturum aralarında sınav binasında görev yapacaklar. Bu öğretmenlerin en önemli vazifesi öğrencilerin sınava dönük anlık kaygılarının giderilmesinin teminidir.

Sınav günü taşımalı eğitim kapsamındaki sınava girecek öğrencilerin taşıma yolu ile sınav merkezi okullara getirilmesi sağlanacak.

Yine istemeleri halinde pansiyoner öğrencilerinin sınav günü evvelinde okul pansiyonlarında konaklamaları sağlanacak.

Sınav için salon görevlisi görevlendirme işlemlerinin yapılacağı modül yakın bir zamanda işleme açılacak.

Sınav salonlarında mutat uygulamalardan farklı olarak sınava gelmeyen öğrenciler olması halinde sosyal mesafe kuralına azami ölçüde uygun olacak pratik düzenlemeler yapılabilecek.

Sınavdan önce okul müdürleriyle tekrar hazırlık değerlendirme toplantısı yapılacak.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8