Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Aydın Maradit yazdı...
Ünlü Düzce'liler 17.06.2020 - 09:07:59

BEN mi yanlış düşünüyorum anlamış değilim?

Bir ata sözü vardır “Dere geçerken at değiştirilmez” diye..

Şu an, il-il ilçe ve köylerle birlikte bir salgınla mücadele ediyoruz.  Bu mücadelenin başımda da valilerimiz var.

“Tak” bir kararname Valileri buradan al oraya koy, oradan al buraya getir.

Vatandaşa bahane buluyoruz “Çok fazla normalleşti, salgını hafife alıyor, maske takmıyor, sosyal mesafeye uymuyor...” diye insanları suçluyoruz. Ama valileri tam da salgının ortasında oradan oraya alıp vermek de neyin nesi?

Demek ki siyaset de hala eski alışkanlarının peşinde.. Demek ki başımızdakiler de birdenbire fazla normalleşti.. Salgını ciddiye almıyor. Geçti-gitti kabul ediyor.

Diğer yandan coronalı vaka sayısı birdenbire atağa geçiyor.

900’lerden 1500’lere fırlıyor. Yani bir günde üçte birlik büyük artış var. Salgın hastalık korkunç bir yayılma gösteriyor.

Hıfzıssıhha Meclislerinde her gün toplanıp illerimiz için kararlar alan Valiler ise en iyi bildikleri yöreden alınıp “hoppa” doğru düzgün tanımadıkları illerin başına konulu veriyor.

Şimdi, belki de hiç bilmedikleri yeni görev yerlerinde hayati, evet kelimenin tam manası ile hayati kararlara imza atacaklar.

Ne diyelim artık hayırlısı olsun.

Bu yazım sadece Düzce için geçerli değil. 34 ilin valisi birden yer değiştirildi.

İçlerinde ne kadar yeni görev yerlerini eskiden bilen olsa bile, halen görev yaptığı yörede güncel atmosferi yaşayan gibi olmayacaklar.

Oysa bu salgının savaştan farkı yok. İl valileri de cephedeki komutanlar gibiler.. Şimdi ise güncel havasını teneffüs etmedikleri muharebe bölgelerine gönderiliyorlar.

Bu nedenle atama furyasını  anlamak zor. Umarız bu kararnameyi çıkarmadan önce valilerin şimdiki görev alanlarında salgınla mücadele etmekte olduklarını dikkate almışlardır.

Yer değiştirilenler arasında Samsun’a atanan çok sevdiğimiz ve saygı duyduğumuz Valimiz Zülkif Dağlı da bulunuyor. Kendisi şehrimiz merkezini ve ilçelerimizi adım adım tanıdı. Koronaya karşı Hıfzıssıhha Meclisi’yle birlikte savaş karargahı gibi çalışıp isabetli kararlara imza attı. Başarılarının devamını dileriz. Yeni gelecek Vali Cevdet Atay Düzce’miz için hayırlı işlere vesile olur inşallah.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Seninle bu konuyu çok iyi tartıştım da, da sı burda olmaz. Sana göre iyi olabilir , başkasına olmaz bu konuda çok su götürür. Şu kadarını yazayım vali var , vali var. Mesela Recep Yazıcıoğlu. Nokta.
Sahin - 18.06.2020

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,29

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8