Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Halterin sultanları şampiyonaya hazırlanıyor
Düzce'de yaşayan dünya şampiyonu milli halterciler Nuray Levent ile Avrupa ikincisi Sedef Şafak, yeni normalleşme süreciyle antrenman salonlarına giderek eylül ayında yapılması planlanan Avrupa Halter Şampiyonası için çalışmalarını sürdürüyor.
Spor 23.06.2020 - 09:34:32

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 3 ay boyunca formlarını kaybetmemek için Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü halter antrenörü Yasin Aydın'ın verdiği program dahilinde evlerinde çalışmalarınna devam eden Yıldızlar ve Gençler Dünya Şampiyonu ve Akdeniz Oyunları Şampiyonu milli halterci Nuray Levent (20) ile Yıldızlar Avrupa ikincisi Sedef Şafak (18), normalleşme süreciyle özlem duydukları salonlarına kavuşarak antrenmanlarına hız verdi.

Milli halterciler, eylül ayında yapılması planlanan Avrupa Halter Şampiyonasını için antrenörlerinin verdiği program dahilinde form tutmaya başladı.

Avrupa'da Türk bayrağını dalgalandırmak ve İstiklal Marşı'nı okutmak isteyen milli sporcular, her gün artan antrenman tempolarıyla çalışmalarını sürdürüyor.

 

- "Şampiyonada ter dökecek kadar hazırlar"

 

Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü halter antrenörü Yasin Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uzun bir aradan sonra antrenmanlara tekrar başladıklarını ve salonda olmanın kendileri için büyük bir mutluluk olduğunu söyledi.

 Kovid-19 sürecinde antrenmanları ellerinden geldiğince evde sürdürdüklerini anlatan Aydın, "Dünya şampiyonu milli sporcumuz Nuray Levent ve geçen yıl Yıldızlar Avrupa Şampiyonasında ikinci olan Sedef Şafak ile salonumuza geldik ve her an yeni bir şampiyonaya gidecekmişiz gibi hazırlıklarımıza start verdik. Evde çalışma yapan sporcularımızın performansları güzel ve her an bir şampiyonada ter dökecek kadar hazırlar." diye konuştu.

 

- "Tüm gücümüzle çalışmalara başladık"

 

Nuray Levent de Kovid-19 sürecinde çalışmalarına evde devam ettiklerini söyledi.

Antrenman salonları açılır açılmaz büyük bir hızla çalışmalara başladıklarını anlatan Levent, "Tüm gücümüzle çalışmalara başladık. Antrenörümüzün bize verdiği program dahilinde günden güne güç depoluyoruz. 21 Haziran'da Konya'da milli takım kampına katılacağım. Burada 23 yaş altı Avrupa Şampiyonasına hazırlanacağım. Burada da kampın alt yapısını hazırlıyorum. Salonları özledik ve önümüzde yapılması planlanan şampiyonaları sabırsızlıkla bekliyorum." ifadelerini kullandı.

 

- "Spor salonlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz"

 

Sedef Şafak ise evde kaldıkları sürede formunu kaybetmemek için çalışmalarına devam ettiğini belirterek, normalleşme süreciyle spor salonlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini anlatan Şafak, "Antrenörümüzün gözetiminde her gün ağırlaştırarak devam ettiğimiz programa uyuyoruz. Ertelenmezse önümüzde Avrupa Şampiyonası var ve hazır olmak için çabalıyoruz. Form tutup hazır bir şekilde müsabakaları bekliyoruz." dedi.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8