Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Yabancı uyruklu öğrenciler bilgilendirildi
Yeni Koronavirüs salgını sürecinde kısıtlanan hareketliliğin olumsuz etkilerini azaltmak ve bu süreçte Türk üniversitelerinin yurt dışında dijital ortamlarda da tanıtılması için Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) düzenlediği ilk sanal fuar olan "Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020"de Düzce Üniversitesi, 142 ülkede yabancı uyruklu öğrencileri bilgilendirdi.
Gündem 29.07.2020 - 14:15:18

"Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020", www.virtualfair-yok.gov.tr web adresi üzerinden gerçekleştirilen ve 3 gün süresince devam eden küresel ölçekli sanal fuarda; Düzce Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanı Reşat Ekinci, İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert, Öğr. Gör. Mert Kaleci ve Bilgi. İşlet. Tülay Budak yabancı uyruklu öğrencilerin sorularını yanıtladı.

"Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020"nin çalışmalarını yerinde inceleyen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, tanıtım standında görevli personellerden fuar ve kendilerine sorulan sorular hakkında bilgi aldı. Dünya genelinde öğrencilerle bir araya gelmenin önemine vurgu yapan Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, emeği geçenlere teşekkür etti.

Dünyanın dört bir yanından "Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020"de online olarak Üniversite görevlileri ile görüşme fırsatı yakalayan yurtdışı öğrencileri, Düzce Üniversitesi yurt dışında düzenleyeceği Yurtdışından Öğrenci Seçme Sınavı (YÖS), hangi ülkelerde ve ne zaman olacağı, Düzce Üniversitesi’nin fakülteleri, eğitim-öğretim süreci, Ar-Ge merkezleri, laboratuvarları, şehrimizin sosyal kültürel olanakları ve konaklama imkanları gibi birçok konu hakkında bilgilendirildi.

Her fırsatta öğrencilerin yanında olan ve onların gelecek planlarına destek olan Düzce Üniversitesi, pandemi sürecinde düzenlenen online fuarlarda da yer alarak katılımcı öğrencileri bilgilendirmeye devam ediyor. Düzce Üniversitesi, Rektörlük Çalıştay Salonu’nda hazırlanan alt yapı sistemi ile Üniversite tercihi yapacak öğrencileri bilgilendiriyor.

Ayrıca Düzce Üniversitesi, YÖK’ün ülkemiz gençleri için 04-07 Ağustos 2020 tarihlerinde düzenleyeceği "Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020" fuarında da üniversite tercihinde bulunacak gençlerimizi bilgilendirmeye devam edecek.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8