Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Resmi İlanlar 30.07.2020 - 10:19:22

T.C.

AKÇAKOCA

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/4 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN:

Özellikleri                          : Düzce İli Akçakoca İlçesi Kapkirli Mahallesi Ketmenli Caddesi 236 ada 2 parsel sayılı 541.13 m2 miktarında Bahçeli Kargir Fabrika Ahşap Ardiye nitelikli taşınmaz olup. Zemindeki Mevcut Durumu: 30.12.2019 tarihinde mahallinde yapılan incelemede, Taşınmazın mahallinde bodrum+zemin+1 normal kattan oluşan uzun süredir kullanılmayan 14.00 mt*1 1.00 mt ölçülerinde 3 katlı kargir binanın olduğu ve tapu kaydında belirtilen ahşap ardiyenin yıkıldığı mevcutta olmadığı görülmüştür. 3 katlı kargir binanın içerisinde yapılan incelemede hurda vasfında 1 adet kabuklu fındık eleme, 1 adet fındık kırma ve 1 adet iç fındık eleme tesislerinin olduğu uzun bir süredir çalıştırılmadığı ve ekonomik ömrünü tamamladıkları görülmüştür. Taşınmaz şehir merkezine 300-400 mt mesafededir. *Taşınmazın Değeri: Bütün bu bilgiler ışığında Akçakoca ilçesi emlak piyasası, mevkii, kullanım alanları, ulaşım sorunları, çarşı ve meskun yerler ile olan bağlantıları, yıpranma payı, yapımında kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapı ve yaklaşık maliyeti birim fiyatları, getirebileceği yıllık kira bedelleri, civarında emsal oluşturabilecek nitelikteki emlak alım satım rayiçleri gibi değerlerine etki edebilecek tüm olumlu ve olumsuz faktörleri göz önüne alındığında serbest piyasa rayiçlerine göre; Düzce İli Akçakoca İlçesi Kapkirli Mahallesi 236 ada 2 parsel de kayıtlı Bahçeli Kargir Fabrika Ahşap ardiye nitelikli 541.13 m2 miktarında ki taşınmazın değerinin 500.000,00 TL (Beş Yüz Bin Türk Lirası) edeceği bilirkişi heyetince tespit edilmiştir.

Adresi                                  :Akçakoca İlçesi Kapkirli Mahallesi Ketmenli Caddesi 236 Ada 2 Parsle

Yüzölçümü                         :541,13 m2

Arsa payı                             :Tamamı(İmarda Kayıtlı olduğu gibi)

İmar Durumu                    :Akçakoca Belediye Başkanlığı Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nün yazısı ekinde sunulan imar durumuna göre taşınmaz Blok Nizam 5 Kat Konut İmarlı arsa alanı içerisinde kalmaktadır. (Taşınmaz ile ilgilenenlerin Belediye Başkanlığından imarı durumunu incelemesi hususu rica olunur.)

Kıymeti(Değeri)                               :500.000,00 TL

KDV Oranı                           :%18

Kaydındaki Şerhler         :Akçakoca Asliye Hukuk Mah. 12.10.2010 tarihli Tedbir kararı bulunmaktadır takdiyatlarla yükümlü olarak umum arasından açık artırma ile satılacaktır. (Tapu kaydı gibidir)

1.Satış Günü                      :24/09/2020 günü 10:00-10:10 arası

2.Satış Günü                      :22/10/2020 günü 10:00-10:10 arası

Satış Yeri                             :Akçakoca Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürlüğü Odası

 

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 22/07/2020

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8