Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin Köseer..
Köşe Yazıları 28.09.2020 - 08:47:07

Düzce Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü full team çalışıyor. 181 bin nüfusa hitap eden Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü her yere yetişerek takdir toplamaya devam ediyor.

Genç, dinamik, istekli, çalışkan kadrosu ile yenilenen zabıta teşkilatı Düzce’nin her yerine ulaşmaya çalışıyor.

Çarşı merkezden ayrılan Zabıta Müdürlüğü eski film platosunun oraya yerleşti. Aynı zamanda Çay Mahallesi olarak geçen muhitte hizmet vermeye başladı.

Her geçen gün gelişmeye ve yayılmaya çalışan Düzce’de tabii ki sorunlar da beraberinde geliyor.  Bu sorunlara çözüm bulmaya çalışan Düzce Belediyesi’nde en çok iş zabıtaya düşüyor.

Esnaflarla, pazarcılarla, halkla içiçe olmak zorunda kalan zabıta ekipleri ellerinden geldiği müddetçe her alanda faaliyet gösteren Düzcelilere şeffaf yaklaşmaya çalışıyor.

Geçtiğimiz hafta içinde Düzce Belediyesi Zabıta Müdürü Sezgin Diner ile sohbet etme imkanı bulduk. Kendisi ile sohbet ederken Düzce hakkında bazı düşüncelerini benimle paylaştı.

Sezgin Diner kardeşimi daha önce de kaleme almıştım. Yaptığı başarılı çalışmalarını sizinle paylaşmıştım.

Diner bu sefer başka projeler ile karşıma çıktı. Hani hoşuma gitmedi desem yalan olur. Çünkü Düzce için bir şeyler yapmaya çalıştığını biliyorum.

Sezgin Diner her konuştuğumuzda bana şunu söyler: ‘’Abi ben bugün varım yarın yokum. Ben giderim başkası gelir. Kimsenin yeri baki olmadığı gibi bizim de sonumuz elbette olacak. Ama ben bu görevde olduğum sürece amirlerimle beraber Düzce’ye bir şeyler katmaya çalışıyorum.’’

Bu sözleri beni çok etkiliyor. Doğru söylüyor, keşke herkes onun gibi düşünse, onun gibi yapsa ne olur değil mi?

Şimdi bana zabıtayı övüyor demeyin. Yiğidi öldür hakkını yeme derler. Şu anda zabıta teşkilatı pırıl pırıl gençlerden kurulu ve hepsi de iş aşkıyla çalışıyor. Öyle ki gözlerindeki pırıltılardan her şey belli oluyor.

Bizler de çalışan zabıta teşkilatına destek olmamız gerekir. Zabıtalar kuralları kendi koymuyor, verilen emirleri, çıkan kanunları uyguluyorlar. Milletle yüzyüze kalan zabıtaların işi gerçekten çok zor.

Zabıta Müdürü Sezgin Diner son konuşmamızda bana şunları söyledi:

‘’Cumhuriyet mahallesinde bulunan kapalı pazaryerindeki 50 adet demirli kulübeleri Bahçeşehir pazaryerine kurmayı hedefliyoruz. Amirlerime bu konuyu iletip Bahçeşehir pazaryerini düzene sokmayı amaçlıyoruz. Bu uygulamayı başarırsak işgal ortadan kalkacak. Her taraf düzene girecek’’ dedi.

Diner; ‘’Dilenci konusunda Türkiye’de ilk 5 içinde yer alıyoruz. Kadrolaşan dilenci sayısını bitirdik sayılır. Eskisi gibi her köşede dilenci görmeniz mümkün değil’’ diyerek sözlerine şöyle devam etti:

‘’Zabıta teşkilatı olarak esnaflarımızı önce uyarıyoruz olmadı bir daha uyarma gereği duyuyoruz. Baktık dinlemiyor o zaman cezai işlem uyguluyoruz. Yani esnaflarımızı bunaltmak istemiyoruz onların da bizlere kolaylık sağlamalarını bekliyoruz. Zabıta-esnaf elele verirsek daha düzenli, daha temiz, daha güzel bir Düzce oluruz.

Şikayeti olanlar varsa bizimle birebir temasa geçebilirler. Teşkilat olarak temiz bir Düzce olmasını istiyoruz. Amirlerimizin bizlere verdiği destekle daha güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum.’’

Diner, ‘’Bazı esnaflar bizi öcü gibi görüyor. Çay ocakları var uyarıyoruz arkadaş ım kaldırıma masa çıkarma diyoruz. Buradan aileler geçiyor rahatsız oluyorlar diyoruz. Maalesef dinlemiyorlar, biz gidince arkamızdan yine çıkarıyorlar. Cezai işlem uygulayınca bizi hedef alıyorlar. Aramızda uyarıları dinlemeyen esnaf arkadaşlarımız var. Yine belediyeden izin almadan tenten yaptırıyorlar. Herkes kafasına göre dükkanının üstüne bir şeyler koyarak işgal etme yoluna gidiyor. Bunları tek tek gezerek uyarıyoruz. Kaldırmayanlara cezai işlem uygulayınca kıyamet kopuyor. Her yere şikayete gidiyorlar.’’ şeklinde konuştu.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün çalışmalarını, projelerini, düşüncelerini destekliyorum. İnanıyorum ki yenilenen kadrosu ile çok işlere imza atacaklar.

Bu genç kardeşlerimizin önünü açalım. Hem Düzce Belediyesi, hem Düzce esnafı, hem Düzce halkı, hem de Düzce kazanacak.

Esenkalın…

              

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8