Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Yılın Kişisi   Yılın Kişisi   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Kamu sektöründe verim sağlanması için...
Ünlü Düzce'liler 1.10.2020 - 10:18:26

YÖNETİCİLER, yönettikleri yeri boş bırakmazlar!    

Oysa biz son yıllarda başka bir düzene alıştırılmıştık.

Mesela Sayın Ruhi Kurnaz çok yerinde oturmadı. Hatta DÜZCE POSTASI'NIN ’nın deneyimli muhabiri Harun Şerbetçi bu haberi “DÜZCE KOMADA, BAŞKAN ROMA'DA!” başlığıyla vermişti.

Sayın Mehmet Keleş hele hiç durmadı. “Yerime vekalet edenler var ya. Benim Düzce’de ne işim var. Ben dışarıda iş bitiririm” gibisinden bir şeyler söylerdi..

Sanki  dışişleri bakanıydı. Gören Türkiye’nin bütün işlerinin onun omuzlarında olduğunu sanırdı. Çok havalıydı, Ankara’da bile DÜZCE BELEDİYE BÜROSU(!) açtı.    Başbakanlarla birlikte poz verirken “ASIL BAŞBAKAN BENİM” der gibi dururdu. 

Zaten Belediye’de onun dönemindeki yağma ortamı BELKİ DE  işinin başında olmamasından kaynaklanıyordu.

BELKİ DE “Benim saat kulelerinin kaç liraya alındığımdan haberim yok. Pahalı mı ucuz mu nerden bileyim? Ben o işlere bakmıyordum!” gibi bir şeyler söylerken gerçekten masumdu. Çünkü  “Belediye’de dönen dolaplardan bihaber” yurt dışı, yurt içi gezilerdeydi her zaman!

Sayın İsmail Bayram ise makamının başından ayrılmadı. Nitekim onun dönemine dair ayyuka çıkan yolsuzluk iddiaları olmadı.     

Şimdi başkan sayın FARUK ÖZLÜ'ye de bakıyorum her gün Düzce’nin başında.

İşleri sahada da takip ediyor.

Son dönemde Düzce’de görev yapan Valiler de öyle çıktı.

Hep Düzce’deler.. Şehrimize sahip çıkıyorlar.

Yani şehrin bir başı var, bunu hissedebiliyorsunuz.

Bakıyoruz İGM yani İlimiz Genel Meclisi’nin başı Çiğdem Günal da sahada.

Bunlar “olması gereken” sıradan ama önemli ayrıntılar.

Varlığını hissettiren yöneticiler her zaman iyidir. GÖLGELERİ YETER! 

FAKAT Belediye başkanının ve valinin azmini maalesef alttaki kadrolarda göremiyoruz.

Kurumlarda Covir-19 önlemleri bahanesiyle işleri savsaklayanlar var. En basit örneği telefonlara bakılmıyor. Bahane hazır zaten. “Efendim salgın nedeniyle çalışan sayımız eksik” deniveriyor. Kamusal işleri üstlenen özel kurumlarda ise hazır cevabı tele sekretere kaydeden var.  

İyi de, eksik sayıda personelle de çalışılsa, işler aksatılmamalı. Eğer aynı tempoda devam ettirilemeyecekse o taktirde COVİT DE OLSA “tam kadro işbaşında hazır bulunulacağı” bir seçenek olarak çalışanların önüne konulmalı.    

Demem o ki;  yöneticiler altındaki kadroları ISLAH ETMEK için de gölgelerini göstermeliler.            

Saygılarımla.

AYDIN MARADİT

 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8