Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Ak Parti merkez ilçe kongresi yapıldı
AK Parti'li Kandemir: "2023'te karşımızda olmadık ittifakları görmemiz mümkün"
Siyaset 5.10.2020 - 10:22:51

- "Birlikte inşa ettiğimiz, yepyeni bir ülke var. Hangi mesele olursa olsun bugün yeryüzünde insanlığın, Türkiye'nin bir sözü var, bir iddiası var. Bu söz Hakk'ın yanında, hukukun yanında duranların sözü"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, "Şimdi 2023'te karşımızda olmadık ittifakları görmemiz mümkün. Bunu biz bugünden görüyoruz. Görüyoruz sadece içeriden değil, dışarıdan da kurgular yaparlar birileri." dedi.

 

Kandemir, partisinin Düzce'de 18 Temmuz Spor Salonu'nda düzenlenen Merkez İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, büyük düşleri, cesaretleri olamayanların toplumsal değişimleri, dönüşümleri gerçekleştiremeyeceğini belirterek, derdi, heyecanı, hayalleri olanların yeni yollar inşa ederek milleti bambaşka yere taşıyabileceğini söyledi.

Asırlar önce yeni bir dünya kurulurken Türkiye'yi dışarıda bırakanların, bugün yine yeni bir dünya inşa edip Türkiye'yi oyunun içine sokmak istemediklerini dile getiren Kandemir, şöyle devam etti:

"Fakat yeni bir Türkiye var. Birlikte inşa ettiğimiz, yepyeni bir ülke var. Hangi mesele olursa olsun bugün yeryüzünde insanlığın, Türkiye'nin bir sözü var, bir iddiası var. Bu söz Hakk'ın yanında, hukukun yanında duranların sözü. Çoğalttığımız, taşıyıcısı olduğumuz iddia hakikatin iddiası. Onun için AK Parti'yle beraber bugün dünyada yeni bir siyasal dil doğuyor. Yeni bir siyasal dil inşa ediyoruz. Biz 'İman varsa imkan da vardır.' diyerek yeni bir alan açıyoruz adeta. AK Parti kadroları Misakımilli'nin, Türkiye'nin, bu coğrafyanın iddiası değil sadece, insanlığın yüz akı olarak yeni bir siyaseti, yol haritasını adeta haykırıyor ve inşa ediyor."

 

- "Bir muhalefet var ki bunlar, milletin sevincine ortak olamıyorlar"

Türkiye'de birkaç çeşit siyasetçi olduğunu kaydeden Kandemir, şöyle konuştu:

"Bir grup var ki bunlar ömürlerini uykuda geçirenler. Bir grup var ki bunlar duygusuz yaşayanlar. Rahatlarını bozmamak için milletin gözüne bakmayanlar fakat bir grup var ki esas sıkıntımız da orada. Uyku taklidi yapanlar. Bizim karşımızda bir muhalefet var ki bunlar milletin sevincine ortak olamıyorlar. Bunlar bu millet ne zaman heyecanlansa ne zaman mutlu olsa işte Karadeniz'de doğal gazın bulunduğu gibi ne zaman coşsa gönlümüz, uyku taklidi yaparlar. Ne zaman hüzünlensek, yüreğimiz daralsa yok olurlar ortadan. İşte 15 Temmuz'da yaşadık. Tankların arasından sıyrıldı, gitti ana muhalefet lideri. Bizim 'ölümüne' diyen Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız meydanlara koşarken bunlar aradan sıyrıldı ve gittiler."

Çok işlerinin olduğunu, tüm vatandaşlara gideceklerini belirten Kandemir, kendilerine oy versin, vermesin gönüllerinin herkese açık olduğunu dile getirdi.

Kandemir, "Anlatacağız ki bunların yalan siyaseti tarumar olsun. Siyasi düşüncesine, dinine, diline, ırkına, cinsiyetine bakmayız. Yaratılmışların en üstünüdür. Allah'ın yarattığı mükafattır. 'İnsan en büyük mahlukattır.' der. Öyle temas eder siyasetimizi de böyle şekillendiririz." ifadelerini kullandı.

 

- "Söyleyecek çok sözümüz, yapacak çok işimiz var"

2023 seçimlerinin kolay olmayacağına değinen Kandemir, şunları kaydetti:

"Biz bir önceki yerel seçimlerde bunu gördük. Hasım olanlar, yıllarca siyaseten birbirine diş bileyenler bir anda hısım oluverdiler, yan yana geliverdiler. Cumhur İttifakı MHP ve AK Parti, ülkenin geleceğini, el ele verecek ve çok daha güzel yarınlarla buluşturacağız diyerek bir araya geldi. Zemin oluşturdu. Şimdi 2023'te karşımızda olmadık ittifakları görmemiz mümkün. Bunu biz bugünden görüyoruz. Görüyoruz sadece içeriden değil dışarıdan da kurgular yaparlar birileri. Biz şöyle birliğimizi, beraberliğimizi muhafaza eder, biz eğer aramıza kötüleri, kötülüğü sokmazsak, Allah'ın izniyle parti olarak uzun bir yola çıkmışız, yürüyecek çok yolumuz, söyleyecek çok sözümüz, yapacak çok işimiz var."

Tek listeyle gidilen seçimde mevcut Merkez İlçe Başkanı Hasan Şengüloğlu yeniden bu göreve seçildi.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8