Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Düzce Postası Düzce'nin ilk web ofset günlük yayınını Mayıs 2020'den bu yana devam ediyor
Ünlü Düzce'liler 22.10.2020 - 10:54:42

DÜZCE’DE ilklerin öncüsü olan Düzce Postası Mayıs ayından bu yana yine Düzce’nin İLK  WEB OFSET GÜNLÜK gazetesi olarak yayının sürdürüyor.

Altı renkli makinelerde basılıp katlanan ve bayilere dağıtılan gazeteniz her sabah rengarenk sayfalarıyla okuyucularına bölgemizden haberler sunuyor.

Yıllar yılı Düzce’de  hep ilkleri başaran gazeteniz 2020’nin Dünya Gazeteciler Günü’ne ALLAH’ın yardımı ile işte böyle güzel bir yenilikle girmiş oldu. Ve altı aydan bu yana WEB OFSET yayınlanan Düzce Postası’nın yeni yüzü büyük beğeni topladı. 

***

Düzce Postası öteden beri bir dünya gazetesi olmaya çabalamıştır. Yerel yayıncılık adına Dünya’da ne uygulanıyorsa, nasıl uygulanıyorsa bilin ki Düzce Postası’nda da her zaman fazlası yapılmaya çalışılmıştır.       

Örneğin her gün İÇİMİZDEN BİRİ (Bir Portre) köşemize 3 bine yakın birbirinden değişik karakter katıldı. Her meslekte işçisinden, memuruna, ev kadınından, öğretmenine, doktoruna, avukatına, temizlikçisine, çifçisine, köylüsüne, kentlisine,  işsizine, öğrencisine, esnafına, tüccarına, bürokratına, bakanına , milletvekiline, valilerine, belediye başkanlarına ve eşlerine kadar aklınıza kim geliyorsa sayfalarımızda konuğumuz oldu. Onları özel yaşantılarına, hobilerine ve dünya görüşlerine kadar her yönüyle (bir çırpıda atlanmadan okunsun diye) kısa açıklamalarla tanıttık. AMACIMIZ UFKUMUZU GENİŞLETMEKTİ. 

Yine hemen her gün GÜNÜN DİKKAT ÇEKENİNİ tespit ettik. Ufak bir iş başarmış da olsalar bu insanları TARİHE NOT DÜŞTÜK.

Her sene okuyucuların da katkısı ile “YILIN KİŞİSİ”ni seçerken BELLİ KALIPLARA HAPSOLMADAN çok farklı alanlarda dikkat çeken insanlarımızı göz önüne çıkardık. Ve arşivlerde yer verdik.. 

YEREL YORUMCULARIN, muhabirlerin farklı farklı bakış açılarına da her gün Düzce Postası’nda yer vererek olaylara BAŞKA PENCERELERDEN DE BAKMAYA çalışıyoruz.       

1951’de harfler elle tek tek bir araya getirerek yazılar dizilirdi. 1970’lerde ENTERTEP KURŞUN DİZGİ makinemizde satırları hazırlardık. KLİŞE ATÖLYEMİZDE fotoğrafların metal kalıplarını çıkarırdık. TİPO BASKI makinelerinde gazeteyi basardık.  Bu sistemleri Düzce’ye ilk getiren  DÜZCE POSTASI oldu.

1990’larda Düzce’nin İLK BİLGİSAYAR DİZGİ ve OFSET baskı sistemini kurduk. 

2020’nin Mayıs ayında başladığımız web ofset GÜNLÜK yayınlarımız ise Düzce’de yerel gazetecilik sektörü TARİHİNDE yeni bir dönemi başlatmış oldu.       

Bu güzel gelişme vesilesiyle tüm meslektaşlarımızın DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ’nü kutluyor ve başarılar diliyorum.

Saygılarımla.      

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Düzce Postasının Düzce Yerel Gazetecilik Sektöründe yeni bir dönem başlattığını uzun süredir uzaklardan izliyoruz. Daha çok Bolu basınında gördüğümüz güçlü kalemlerden Düzcede neden yok derken bayağı uzun zamandır yazarınız Mehmet Şimşekin yazılarını pür dikkat takip ediyoruz. Sizi ve kendisini tebrik ederim.
Necati Ersönmezer - 28.10.2020

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,91

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8