Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Rahatlamaya son verin
"Sanki vatandaşlarımıza biraz bıkkınlık geldi gibi fakat buna yer vermemeliyiz. Kesinlikle bu bıkkınlığa, rahatlamaya son vermeliyiz. Mesafe, maske ve temizliğe dikkat ederek bu hayatı sürdürmeliyiz"
Gündem 29.10.2020 - 13:20:33

Düzce Valisi Cevdet Atay, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede vatandaşların bıkkınlığa ve rahatlamaya son vermesi gerektiğini belirterek, mesafe, maske ve temizlik kurallarına uyma çağrısı yaptı.

Vali Atay, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Valilik Meydanı Anıtpark'ta düzenlenen törenin ardından gazetecilere, kentte vakaların artış gösterdiğini fakat bunu vatandaşlarla el ele verip atlatabileceklerini söyledi.

Tek çözümün, vatandaşların şimdiye kadar gösterilen duyarlılığı sürdürmesi olduğunu vurgulayan Vali Atay, "Sanki vatandaşlarımıza biraz bıkkınlık geldi gibi fakat buna yer vermemeliyiz. Kesinlikle bu bıkkınlığa, rahatlamaya son vermeliyiz. Mesafe, maske ve temizliğe dikkat ederek bu hayatı sürdürmeliyiz. Bunun çok büyük bir sıkıntıya yol açacağını sanmıyorum." diye konuştu.

Vatandaşlara kalabalık ortamlardan uzak durmaları uyarısında bulunan Atay, şunları kaydetti:

"Bunu kendileri ve aileleri için bir neden olarak görsünler. Kalabalık alanlara girmeden birkaç kez düşünsünler, 'Ben bu alana girdiğim zaman bu hastalığı kapabilirim.' Bilmeden hissetmeden hasta olan arkadaşlarımız vardır. Bunun için dikkat etsinler. Evet, artışlar var fakat bu, çözemeyeceğimiz bir sorun değil. Arkadaşlarımızla sürekli toplantı yapıyoruz, sürekli görüş alışverişindeyiz. Kamu mensupları olarak bu hastalıkla mücadele etmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımız da dikkat edecek ve bize yardımcı olacak. Hastalığa yakalanan birinin bir yerlere gitmesi kabul edilebilecek bir şey değil. Bunun kimseye yararı yok ve hoş görülecek bir şey değil."

Atay, hastalığa yakalanan vatandaşların ihtiyaçları olduğunda "112"yi arayıp yardım isteyebileceklerini sözlerine ekledi.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8