Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Keşir: İnsan kaynağına ihtiyacımız var
Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bütçe müzakerelerinde söz aldı.
Siyaset 20.11.2020 - 14:21:16

Keşir yaptığı konuşmada; “Ne yazık ki bu ülkede elli yıldır, altmış yıldır hiç mi bir şey değişmez? Ya, şu istemezük siyaseti hiç mi değişmez? Gerçekten hayret ediyorum.

Rahmetli Menderes bu istemezük siyasetinden o kadar mustarip olmuş ki bir konuşmasında şunu söylüyor, CHP'nin öteden beri milletin kalkınmasına düşman olduğunu ifade eden Menderes şöyle bir not düşüyor tarihe: “Şimdiye kadar memleketin muvaffakiyetlerinden birini dahi kale alıp bahsettiler mi? Türk milletinin zekâ ve gayretinin mahsulü olan bin bir eserden birine bile başlarını çevirip baktılar mı? Milletin olan her güzel şeyden birini dahi benimseme faziletini gösterdiler mi? Hayır. Aksine olarak her muvaffakiyeti bir felaket, her güzel ve muhteşem eseri zarar diye göstermek için senelerdir ve senelerdir nasıl çırpındıklarını biliyor muyuz?" Sayın Menderes'in bir konuşması bu.

Bir de bir mektup göstereceğim size, rahmetli Adnan Menderes'in Cumhuriyet Halk Partili milletvekillerine gönderdiği mektup; bu mektup Başbakanlık arşivlerinde var, buna ulaşabilirsiniz. Tamamını okumayacağım vakit almamak adına ama şunu söylemem lazım, yine burada benzer şeylerden şikâyet ederek şunu söylüyor rahmetli Menderes: ‘Van yoluna mı itiraz ediyorsunuz, Sarıyer Barajı'na mı itiraz ediyorsunuz, İstanbul Limanı'na mı itiraz ediyorsunuz, çimento fabrikalarına mı itiraz ediyorsunuz? Hangisini rantabl bulmuyorsunuz, hangisini hesapsız buluyorsunuz? Allah aşkına, millet huzurunda söyleyin. Bunlar yapılırken herkes memnun, hatta 'Daha yapılsın' diyor. Kaç kilovat Van'ın elektriği? 160 mı? 75-75 kilovat elektrik, vilayet merkezinde bir sinemayı işletecek elektriktir.’

Şimdi, demek ki altmış yılda hiçbir şey değişmemiş bu istemezük’ siyasetinden, bunu da burada anlamış olduk” dedi.

 

“İLK UÇAK FABRİKASINI KAPATAN, İSTANBUL VATAN CADDESİNE ‘UÇAK MI İNDİRECEKSİNİZ?’ DİYE İTİRAZ EDEN BİR ZİHNİYETTEN DAHA FAZLASINI BEKLEMİYORUM”

Diğer taraftan, bakıyoruz, nelere itiraz ediliyor? Bakın, çok uzun bir liste var elimde de bir kısmını okuyacağım: Osman Gazi Köprüsü'ne itiraz edildi, Marmaray'a, Avrasya Tüneli'ne, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne, Çanakkale Köprüsü'ne, Çamlıca Camisi'ne, yeni AKM binasına, Kanal İstanbul'a, Yusufeli Barajı'na, Sabiha Gökçen-İstanbul Havalimanı'na, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne yapılırken Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne itiraz edildi.

Şimdi, Türkiye'nin ilk uçak fabrikasını kapatan bir zihniyetten daha fazlasını ben beklemiyorum zaten. Vatan Caddesi İstanbul'a yapılırken ‘Buraya uçak mı indireceksiniz?’ diyen zihniyetten de fazlasını beklemiyorum, onun için hiç de şaşırmadığımı ifade etmek isterim.

 

“İLİM DÜZCE’NİN TALEPLERİ VE HIZLI TREN İÇİN MÜJDE BEKLİYORUZ”

İlimle ilgili birkaç hususu burada size ifade etmek istiyorum. Düzce ilimizde üçüncü olarak yapılan OSB-otoban bağlantı yolu Düzce şehir içi trafiğini son derece rahatlatan bir uygulama. Sizden önceki Bakanımız döneminde gerçekleştirmiştik ama sizin şahsınıza da tüm Bakanlığa da buradan teşekkür ediyorum. Bu, özellikle bizim OSB çıkışlı tırların şehir içine girmesini ve trafiğini engellendi; o anlamda çok memnunuz.

Birkaç talebimiz var, bunları zaman zaman size ilettik. Bunu da burada kayda geçirmek istiyorum. Özellikle PTT'de iki ilçemiz başta olmak üzere, Cumayeri ve Kaynaşlı'da ciddi insan kaynağı ihtiyacımız var. Bu pandemi sürecinde de bu ihtiyaç daha çok ortaya çıktı; bu konuda ilginizi bekliyoruz.

Bununla birlikte kuzeydoğu çevre yolumuz tamamlandı. Özellikle Zonguldak'tan Ereğli'den, Batı Karadeniz'den gelen araçların Ankara'ya ve Anadolu'ya ulaşımıyla ilgili o çevre yolunu çok iyi kullanıyoruz ama bunun devamı olan kuzeybatı çevreyolumuz var projesi hazır, sizin bilginizle o konuda da ilginizi bekliyoruz.

Bir başka konu da özellikle yaptığımız tünellerle Batı Karadeniz Sahil Yolu fevkalade güzel oldu ve o anlamda büyük bir kazanım ama o yolun devamı olan Akçakoca-Karasu yolu bekliyor. Özellikle burada ulaşım köyler üzerinden Karasu'ya sağlanıyor. Hem köydeki vatandaşlarımız açısından bir risk bu, hem de trafik açısından; bunu da ifade etmek isterim. Bir de özellikle, hemşehrilerimizle size daha önce geldik Bakan Yardımcısı olduğunuz dönemde. Hızlı tren güzergâhıyla ilgili sizden bir müjde bekliyorlar. Ben de bunu buradan kayda geçirmek istiyorum.”

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8