Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Yılın Kişisi   Yılın Kişisi   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Parkımız yeşil olarak kalmalıydı / Aydın Maradit
Ünlü Düzce'liler 23.11.2020 - 10:18:25

GERÇEK şu ki; Faruk Özlü’nün Belediyesi’nde başıboşluk ortamı yok artık.

Başıboşluk sıfırlanmadı. İflah olmazlar yine vardır tabi. (Her devrin adamları saman altıdan su yürütmeye devam ediyor mutlaka) Ama Sayın Özlü’nün yönetim anlayışı Belediye’nin çalışma ortamına şevk kazandırdı.

Nasıl ki kamu sektöründe kaytarmacılık bulaşıcı bir illetse, çalışkanlık da öyle. Başlarındaki başkanın canı gönülden işine sarılması çalışanlara iyi örnek oldu.

Doğrusunu söylemek gerekirse bakanlığının ardından Belediye Başkanlığı’na isteksiz yaklaştığı izlenimi veriyordu. Bu makama zamanla ısındı ve soğukluğu üzerinden attı.. Önceki birçok başkanın aksine ileriye yönelik planlı iş görmesi fark yaratıyor.      

Ha yapılanlar herkese doğru mu geliyor?. HAYIR!.. Ama fikirler farklı olabilir.

Örneğin parkın içindeki yapıları yıkmasını çoğunluğumuz onayladı ama kimine göre bu yanlıştı!

Peki, şimdi yıkılan yapıların yerine yine beton inşaatların konduruluyor olmasına ne demeli?(*) Belki elimizdeki yeşil alan iki katı büyüklükte olsaydı bu inşaatları kaldırabilirdi.     

(*Parkımızı işgal edecek yeni yapılardan biri de Seyir Terası idi. Özlü daha sonra bu teras projesinden vazgeçmekle çok olumlu bir adım atmıştı. Ama halen inşası devam eden yapılara neden gerek duyuldu anlamak mümkün değil. Çünkü bu bölgede böyle şeylere hiç ama hiç ihtiyaç yok.)

Düşünün parkın dört bir yanı zaten cafe, lokanta şu-bu gibi her keseye uygun onlarca çeşit sosyal mekanlarla dolu. Burada asıl olmayan ve Düzcelilere asıl lazım gelen ise ağaçlık, temiz, büyük yeşil bir  alan.

Merkezdeki 35 dönümlük küçük yegane yeşil alanımız zaten yetersizdi. Fakat (gereksiz inşaatlar yüzünden) yoğun nüfus için daha da yetersiz kalacak.  

Sayın Özlü değil ama gelecek başkanların ve belediye meclislerinin YİNE BİRİLERİNE KİRALAYABİLECEĞİ parktaki bu tarz inşaatlar TARİHİ BİR YANLIŞ oluyor. (Sanki tarih tekerrür ediyor.)       

Yani parkımızdaki gidişattan maalesef bu nedenden ötürü memnun kalamıyoruz. Ama dedim ya herkesi memnun edemezsiniz zaten.

Fakat ne dersek diyelim merkez parkımızın işi bittiğinde İLK ZAMANLAR içindeki yeni yapıları çok beğenenler olacaktır. Ve Özlü artı puan kazanacaktır da.                           

Saygılarımla.  

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8